YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'ta intihar saldırısı: 1 milletvekili öldü
Irak'ta intihar saldırısı: 1 milletvekili öldü
15 Ocak 2013 14:37
Irak Batısındaki El-Enbar iline bağlı Felluce şehrinde düzenlenen intihar saldırısında bir milletvekili öldü.

Bağdat'ın 70 km. batısında bulunan Felluce şehrinin Amiriyet El-Felluce semtinde bugün yerel saatle 14:15 sıralarında düzenlenen intihar saldırısında, Irak Milli Meclisi'ndeki Irakiye bloku üyesi milletvekili İfan El-İsavi'nin öldüğü belirtildi.

Irakiye Bloku Basın sorumlusu Kusay Duleymi, yaptığı açıklamada, ''İfan El-İsavi, Amiriyet El-Felluce semtindeki bir caddede yürüdüğü sırada bir kişi gelip kendisine selam verdi ve sarıldı. El-İsavi'ye sarılan şahıs, üzerinde bulunan patlayıcı kuşağı patlattı. Milletvekili El-İsavi olay yerinde hayatını kaybetti'' dedi.

El-Enbar Valiliği sözcüsü Muhammed Fethi Hentuş, güvenlik güçlerinin olay yerini kordon altına alarak soruşturma başlattığını söyledi.

Irakiye Blokunun üyesi Es-Sahvat oluşumuna mensup El-Enbar milletvekili olan El-İsavi, daha önce 3 kez suikast girişimine maruz kalmıştı.

Bu arada, geçen pazar akşamı Irak Maliye Bakanı Rafi el-İsavi'ye Bağdat'ın 35 km batısındaki Ebu Gurayb bölgesinde yola yerleştirilen bir bombanın patlatılmasıyla suikast girişiminde bulunulmuştu.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler