YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'ta DAEŞ'le çatışma
Irak'ta DAEŞ'le çatışma
08 Eylül 2015 00:05
Irak'ın Enbar ilinde çıkan çatışmalar ve hava saldırıları sonucu 52 DAEŞ militanı ve 8 askerin hayatını kaybettiği, militanlara ait 15 aracın imha edildiği bildirildi.

Enbar'ın Ramadi kentine bağlı Halidiye İlçesi Güvenlik Komisyonu Üyesi İbrahim el Fehdawi AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Uluslararası koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının, Ramadi kentinden Halidiye bölgesine doğru hareket eden terör örgütü DAEŞ konvoyuna yaptığı hava saldırılarında 47 militan öldürüldü, 15 araç ise tamamen imha edildi" bilgisini paylaştı. 

DAEŞ militanlarının Enbar'ın Felluce kentine bağlı Elbu Halife bölgesinde bulunan bir askeri üsse  saldırdığını kaydeden Albay Welid Duleymi ise, olayda 8'i Irak askeri 13 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Terör örgütü DAEŞ, 10 Haziran 2014'te Musul'u ve ardından diğer bazı bölgeleri ele geçirmişti. Irak ordusuyla Peşmerge güçleri, DAEŞ'in elindeki bölgeleri geri almak için operasyonlar düzenliyor. ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri de Irak ordusuna havadan destek veriyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler