YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'ta bombalı saldırı: 21 ölü, 31 yaralı
Irak'ta bombalı saldırı: 21 ölü, 31 yaralı
10 Aralık 2013 07:48
Irak'ın Diyale, Selahattin, Musul ve Bağdat şehirlerinden düzenlenen bombalı ve silahlı saldırılar sonucu 21 kişi öldü, 31 kişi de yaralandı.

Diyale'de bombalı saldırı: 13 ölü, 20 yaralı

Irak'ın Diyale şehir merkezindeki Bakuba'da bulunan bir kafenin önünde bulunan bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu 13 kişi öldü, 20 kişi de yaralandı. Yaralılar, olay yerine gelen ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Saldırı sonucu hayatını kaybeden ve yaralananların sivil olduğu açıklandı.

Bağdat'ta bombalı ve silahlı saldırı: 6 ölü, 11 yaralı

Başkent  Bağdat'ın kuzeyindeki El Muşahede kasabasındaki polis karakolu yakınlarına park edilen bomba yüklü aracın uzaktan kumanda ile patlatılması ise sonucu 3 polis öldü. Aralarında sivillerin de bulunduğu 11 kişi de yaralandı.  

Yine başkent Bağdat'ta kimliği belirsiz kişilerce düzenlenen iki silahlı saldırı sonucu ise 1 yarbay ve koruması ile 1 sivil öldü.

Tuzuhurmatu'da 2 ayrı bombalı saldırıda 2 kişi öldü

Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Selahattin iline bağlı Tuzuhurmatu ilçesinde yaşayan Türkmen genci Yasin Ekber (28)  ile Musul'da  yaşayan 42 yaşındaki Avukat Yasir El Abbasi araçlarına konulan bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybetti.

 

DHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler