YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'ta Baghdad Fashion Show 2015 defilesi
Irak'ta Baghdad Fashion Show 2015 defilesi
15 Mart 2015 21:33
Irak'ta Tikrit'in tamamının alınması için ordu ve milisler savaşırken Bağdat'ta moda şovu düzenlendi.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta, "Baghdad Fashion Show 2015" adlı defile düzenlendi. Başkentteki bir otelde düzenlenen ve çeşitli kadın giysilerinin sergilendiği defileye, siyasetçi, yabancı misyon temsilcileri, moda tasarımcıları ve çok sayıda kişi katıldı.

"Bağdat'ta zevklerin olduğunu göstermek istedik"

Defilenin organizatörü moda tasarımcısı Sinan Kamil,  yaptığı açıklamada, "Defilenin ilgi ve beğeniyle izlendiğini katılımcıların büyük alkışlarından anladım. İlk etkinlik olmasına rağmen başarıyla sonuçlandı ve Bağdat'ın bu tür güzellikleri kabul ettiğini bir kez daha gördük" dedi.

Etkinliği bundan sonra her yıl mart ayında düzenleyeceklerini ifade eden Kamil, "En büyük mesajımız Bağdat'ın hayatta olduğunu göstermekti. Savaş devam etmesine rağmen Bağdat'ta zevklerin, renklerin, modanın ve gösterişin olduğunu iletmek istedik" diye konuştu.

irak_5101.jpg
FOTOĞRAF: TİKRİT'TE SAVAŞ

Irak'ta Tikrit şehrini geri almak için taarruz başlatan ordu ve Şii milisler şehrin yarısını ele geçirdi. Fakat ilerleyişi IŞİD'in araçlarla düzenlediği intihar saldırıları ve bubi tuzakları yavaşlatıyor.

"Bu tür etkinliklere çok geç kalındı"

Irak Kültür Bakanlığı Müsteşarı Muhenned Duleymi ise "Söz konusu etkinlik, Bağdat'ta bir ilki teşkil ediyor. Kültür Bakanlığı olarak lojistik destekte bulunduk. Biz Irak'ın dünyaya açılmasından yanayız. Sergilenen giysiler, kimlik ve coğrafyayı yansıtıyor. Bağdat bu tür etkinliklere çok geç kaldı. Bunu etkileyen nedenlerden biri de radikalizm oldu. Gençlerimizin daha da özgürce hareket ettiğine tanıklık ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler