YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'ta 20 IŞİD üyesi öldürüldü
Irak'ta 20 IŞİD üyesi öldürüldü
29 Eylül 2014 17:28
Salahaddin kentinde IŞİD'le Irak güçleri arasında yaşanan çatışmalarda 20 üye öldü.

Irak ordusuna bağlı güçlerle IŞİD arasında Irak'ın kuzeyindeki Salahaddin kentinde yaşanan çatışmalarda 20 militanın öldürüldüğü bildirildi.

Salahaddin Emniyet Müdürü Tümgeneral Hamad en-Namis, IŞİD militanlarının kent merkezinin dışında bulunan Tikrit Üniversitesi yerleşkesine saldırdığını, Irak ordusu ile IŞİD militanları arasında çıkan çatışmada 20 militanın öldürüldüğünü belirtti.

Namis, çatışmalar sırasında örgüte ait 4 aracın imha edildiğini ve militanların kontrol altında tuttukları Tikrit kent merkezine doğru çekilmek zorunda kaldıklarını sözlerine ekledi.

Öte yandan, ABD'ye ait savaş uçaklarının Ninova'da IŞİD hedeflerine yönelik hava saldırısı düzenlediği belirtildi. Saldırıların örgütte can ve mal kaybına neden olduğu ifade edilirken sayıyla ilgili bilgi verilmedi.

Üç aydan bu yana Irak'ın çeşitli bölgelerinde kontrolü elinde bulunduran IŞİD, yaklaşık 2 ay önce "hilafet devleti" ilan etmişti.

ABD'nin öncülüğünde Avrupa ve Arap ülkelerinin iştirakiyle kurulan uluslararası koalisyon Irak ve Suriye'de örgütün ilerleyişini durdurmak için geçen salı hava saldırılarına başlamıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler