YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'da çatışma çıktı: 10 ölü
Irak'da çatışma çıktı: 10 ölü
14 Eylül 2013 16:00
Irak'ın Kerkük kentinde meydana gelen çatışmada, Ensar es-Sünne örgütü komutanlarından Abbas Ahmet'in de aralarında bulunduğu 10 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Kerkük İlçeleri ve Nahiyeleri Polis Müdürü Amid Serhat Kadir, "Kerkük'ün güneyindeki Hemrin bölgesinde, dün gece Ensar es-Sünne örgütü ile El Kaide güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Çatışmada Ensar es-Sünne'nin Selahaddin ve Kerkük emiri Abbas Ahmet'in de aralarında bulunduğu 10 kişi öldü. Şiddetli çatışma dolayısıyla çevre köylerdeki insanlar, kaçmak zorunda kaldı. Bazıları, Reşad beldesine sığındı. Çatışmalar, kırsal kesimde yaşandığı için müdahale edemedik" dedi.

Reşat beldesi Emniyet Müdürü Sabbar Sumeydeyi ise Ahmet'in daha önce Selahaddin ve Kerkük'te meydana gelen onlarca adam kaçırma, öldürme ve bombalı saldırı eylemine katıldığını öne sürdü.

Terörist grupların, kişileri kaçırdıktan sonra ailelerinden fidye istediklerini anlatan Sumeydeyi, "Bu grupların, eylemleri nedeniyle bölgemizde huzur kalmadı. Şimdi de kendi aralarında çatışmaya başladılar" ifadesini kullandı.

Öte yandan, Dicle Operasyon Güçleri Sorumlusu Abdül Amir Zeydi, dün bir aileyi kaçıran 4 El Kaide üyesini yakaladıklarını söyledi. Zeydi, 8 kişiden oluşan ailenin serbest kaldığını kaydetti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler