YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak'da bombalı saldırı: 7 ölü
Irak'da bombalı saldırı: 7 ölü
16 Eylül 2013 15:57
Irak'ın Musul kentinde meydana gelen şiddet olaylarında 2'si sivil 7 kişinin öldüğü, 10 kişinin yaralandığı belirtildi.

Musul kenti İstihbarat Direktörü Orgeneral İsmail Cuburi'ye yönelik suikast girişiminde 1 asker öldü, 9 kişi yaralandı.

Musul emniyet kaynaklarından aldığı bilgiye göre, kentin güneyindeki Dandan bölgesinde Ninova Operasyon Komutanlığı İstihbarat Direktörlüğü girişinde bir intihar eylemcisi üzerindeki bombayı patlattı. Orgeneral Cuburi'nin yaralandığı saldırıda, kimliği henüz belirlenemeyen intihar eylemcisi ile bir asker öldü, 9 asker yaralandı.

Kentin Musenna Mahallesi'nde ise askerlerin devriye gezdiği sırada yola yerleştirilen bomba uzaktan kumanda ile patlatıldı. Olayda 4 asker hayatını kaybetti, 1 asker yaralandı.

Musul'un doğusunda da askeri alana girmek isteyen intihar eylemcisinin güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Öte yandan Musul'un kuzeyinde silahlı kişilerin, bir dükkan sahibini başından vurarak öldürdüğü bildirildi. Emniyet güçleri, saldırıdan sonra kayıplara karışan zanlıları arama çalışması başlattı.

Musul'un 50 kilometre güneyindeki Geyyara kasabasında kimliği henüz belirlenemeyen silahlı kişilerin, petrol taşıyan tır şoförünü evinin kapısında öldürdüğü belirtildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler