YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak uçakları Musul'a bu broşürleri atıyor
Irak uçakları Musul'a bu broşürleri atıyor
16 Ekim 2016 15:27
DAEŞ'e yönelik başlatılacak operayon öncesi, Irak Hava Kuvvetlerine ait uçaklar Musul'a üzerinde "DAEŞ ya da karanlık inançlar olmayan bir Irak'ı kutlama zamanı" gibi yazılar bulunan broşürler dağıtıyor.

Irak Hava Kuvvetleri'nin, Musul'da binlerce broşür dağıttığı bildirildi. Havadan atılan broşürlerin üzerinde "DAEŞ ya da karanlık inançlar olmayan bir Irak'ı kutlama zamanı", "Zafer zamanı geldi" gibi yazılar bulunuyor.

"GÜVENLİK VE İSTİKRAR YENİDEN SAĞLANACAK"

Broşürlerde Musul'u kurtarma vaktinin geldiği söylenirken, bölgede güvenlik ve istikrarın yeniden sağlanacağı bildiriliyor.

DAEŞ HEDEFLERİNE OPERASYON

Irak'ta 2014 yılından beri terör örgütü DAEŞ'in kontrolünde olan Musul'a yönelik kara harekatı öncesinde ABD ve Fransa'ya ait uçaklar kentin doğusundaki IŞİD hedeflerine operasyon düzenledi.

TÜRKİYE KATILMIYOR

ABD'ye ait topçu birliklerinin de belirli aralıklarla Musul'u vurarak karadan da kent çevresinde "temizlik yaptığını" belirtti. Türkiye'nin harekata şu an itibarıyla katılmadığını, bir katkısının olmadığını belirten askeri kaynaklar, bu sabah Peşmerge güçlerinin kenti çevirmek için karadan Musul'a doğru hareket etmesinin beklendiğini ifade etti.

ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada " Musul operasyonunu İbadi ( Irak Başbakanı Haydar el-İbadi) ilan edecek. Bundan önce her açıklama erkendir" diyerek kara operasyonunun henüz başlamadığını söyledi.

irak-ucaklari-musula-bu-brosurleri-atiyor-h1476610237-beb66c.jpg

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler