YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak polisi 60 Türkmen'i katletti!
Irak Türkmen Cephesi Telafer 1'inci Büro Sorumlusu Hazım Devlet, Irak polisinin 60 Türkmen'i katlettiğini söyledi.
Irak polisi 60 Türkmen'i katletti!
16 Haziran 2014 / 12:11 Güncelleme: 16 Haziran 2014 / 12:17

Irak Türkmen Cephesi Telafer 1'inci Büro Sorumlusu Hazım Devlet, Irak polisinin Telafar'den kaçışı sırasında nezarette bulunan 60 Türkmen'i infaz ettiğini iddia etti.

DHA muhabirine bilgi veren Hazım Devlet, IŞİD militanları ile Merkezi Irak Hükumeti polislerinin dün akşam yoğun çatışmaya girdiğini söyledi. Devlet, IŞİD'in bugün saat 02.00 itibari ile Telafer'de kontrolü ele aldığını söyledi. Devlet, Telafer Polis Müdürlüğü'nde görevli polislerin kaçarken, nezarette bulunan, çeşitli suç iddiaları ile gözaltına alınmış 60 Türkmen'i de infaz ettiğini iddia etti.

Hazım Devlet, dün akşam çıkan çatışmalarda IŞİD militanlarının Sünniler'in yaşadığı Türkmen mahallelerini boşaltmaları için haber gönderdiğini belirterek, IŞİD'in Telafer'de kontrolü ele almasının ardından çoğu Şii Türkmen'in de bölgeden ayrıldığını söyledi. Kaçan Türkmenler ile Irak polislerinin Sincar bölgesine kaçtıkları belirtildi. Devlet, Irak merkezi hükümetinin IŞİD'in Telafer'i almasından sonra Talafer sağlık merkezini helikopterler ile 3 kez bombaladığını söyledi.

12:56
 // TAM BİR KAOS
Ortadoğu tam bir tımarhane olmuş. Biribirini yiyen kavimler orada fink atıyor. İşte musibet budur. Kafirlere doğal müsibet gelir, müslümanlara ise fitne....
16 Haziran 2014 12:56
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler