YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak-İran depremi için yardım reddedildi
Avrupa Parlamentosu (AP), İran-Irak sınırında 7,3 şiddetinde meydana gelen depremle ilgili , Uluslar ve Özgürlükler Avrupası (ENF) Grubunun Avusturyalı üyesi Franz Obermayr, 'insani yardım' talebi oy birliğiyle reddedildi.
Irak-İran depremi için yardım reddedildi
14 Kasım 2017 / 02:43 Güncelleme: 14 Kasım 2017 / 07:57

Antonio Tajani başkanlığında Strazburg'da yapılan Genel Kurulun açılışında gündeme dair değişiklik önergeler ele alındı ve 4 gün sürecek Genel Kurul gündemi kabul edildi.

Genel Kurul gündemi görüşüldüğü sırada söz isteyen Avrupa Halk Partisi (EPP) Grubunun Polonyalı üyesi Januzs Lewandowski, Genel Kurul açılışlarında doğal afetlerde hayatını kaybedenler için saygı duruşu ve anma törenlerinin gelenek haline geldiğini dile getirdi.

Irak-İran sınırındaki depremde yüzlerce kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden Lewandowski, "Avrupa Parlamentosu'nun şefkat ve dayanışma duygularını bu depremden etkilenenlere göstermek gerekir." diyerek saygı duruşunda bulunulmamasını eleştirdi.

AP Başkanı Tajani ise eleştirilere, "İki ülkenin liderine başsağlığı ve dayanışma mektubu gönderdim." cevabını vermekle yetindi.

Daha sonra söz alan Uluslar ve Özgürlükler Avrupası (ENF) Grubunun Avusturyalı üyesi Franz Obermayr, bölgedeki hasarın henüz tam bilinmediğini belirterek, "Avrupa Birliği harekete geçmelidir. İnsani yardımda bulunma konusunu gündeme getirmelidir." dedi. Obermayr, Avrupa Komisyonu ve Avrupa Konseyinin bir bildiri yayınlaması çağrısında bulundu.

Bu yönde bir bildirinin Genel Kurul gündemine alınması yönündeki talep, yapılan oylamada reddedildi.

AP'de son 2 Genel Kurul açılışında, ABD ve Karayipler'de etkili olan Irma Kasırgası dahil son dönemde meydana gelen terör saldırıları ve doğal afetlerde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulmuştu.

 // ibrahim
müslümanlar kimlerin dost kimlerin düşman olduğunu anlamalı ona göre kendine çeki düzen vermeli mezhep savaşına son vermeliler...
16 Kasım 2017 13:02
 // Sonosmanlı mergi
Buralar Hıristiyan olsaydı baksaydın o zaman yardımı. Saygı duruşu nun En ãlasını ......
14 Kasım 2017 12:59
fatini özlemek de bir başka hüzün
 // hursit dilaver
bunu ırak ve ıran ile bilumum arap ve müslimlere söylemek lazım.ama umurlarında mı..bunlar bu haberi halklarına vermezler ve batı uşaklığına köpekliğine devam ederler.ama zaten kendilerini de onlar oraya oturttu.sıkı mı batıya hırlasınlar..sıkar tabi.köpek hep köpektir. müsim diye aman yufka yürekli olmayın.kendi ülkemizde baş müslim dediklerimizi gördük.bir de demin baktım.mahallemizde ne hukuk severler var.mavi marmara manyaklısı ile bir eski solcu ki,AAAH NERDE FATİH DAĞISTANLI.SAATİNİ BOŞALTTIN,MEYDAN BUNLARA KALDI.MERKEL VE MURDOCAK MEDYASINA GÖZ MÜ KIRPIYORLAR NE..şu sözcücü barbarosa ceza verilmiş,çok bozulmuşlar.nasıl olurmuş.sözcü kendini bu kadar savunmadı yahu. tripe girmişler...
14 Kasım 2017 Salı 11:59
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler