YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak Başbakanı İbadi'den küstah Musul açıklaması
Irak Başbakanı İbadi'den küstah Musul açıklaması
16 Ekim 2016 08:33
Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, "Irak hükümeti, Türk güçlerinin Musul'u kurtarma operasyonuna katılmasına izin vermeyecektir" dedi.

Musul'daki DEAŞ hedeflerine ABD ve Fransa uçaklarının havadan, ABD topçusunun da karadan vurmaya başlamasının ardından Irak Başbakanı Haydar el-İbadi bir açıklama yaptı.

IRAK HÜKÜMETİ İZİN VERMEYECEKTİR

İbadi, "Irak hükümeti, Türk güçlerinin Musul'u kurtarma operasyonuna katılmasına izin vermeyecektir" dedi.

Şİİ LİDERLERLE BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan bombalamanın başladığı dakikalarda Irak Başbakanlık Basın Ofisinin yaptığı açıklamaya göre, Başbakan Haydar el-İbadi, Şii milis liderleriyle Bağdat'ta, Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonunu görüştü. 

Açıklamaya göre İbadi, Şii milis gücü Haşdi Şabi liderleriyle Bağdat'taki ofisinde bir araya gelerek, Kerkük'e bağlı Havice ilçesi ve ülkenin ikinci büyük kenti Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonu hazırlıklarını ele aldı.

1 koyduk 10 verdik
 // Ömer
"Alçakta olsa Hainde olsa kabile reisi" de olsa sonuçta 'ülkesi!' menfaati için kendince bir şeyler yapıyor. sonuçta demokrasi isteyen onlar değil miydi? orda şu an geçerli olan demokratik tepkinin şekli bu. Fazla abartmayınız Suriye'ye de demokrasi gelsin diye çok çabaladık ... az kaldı. Bize de DEMOKRASİ lazım diyen "vatanseverler" çıkar ise şaşmayınız sakın.bu ülkede birileri korkaklığı bizlere Kahramanlık diye pazarlama ahmaklığından ne zaman vazgeçecek acaba!...
16 Ekim 2016 Pazar 11:24
sapık abd askeri
 // mehmetkarahan
namusunu sapık abd askerine teslim aden aşağılık mahlukat senin gibi pislikleri islam dünyasından temizlenene kadar rahat yok....
16 Ekim 2016 10:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler