YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İNTERPOL'den Karadavi'ye kırmızı bülten!
İNTERPOL'den Karadavi'ye kırmızı bülten!
07 Aralık 2014 08:27
İnterpol, Mısır'da seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi'nin darbeyle indirilmesini eleştirip, Sisi hakkında ağır açıklamalarda bulunan Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi hakkında kırmızı bülten yayımladı.

Lyon merkezli teşkilatın resmi internet sitesinde yayımlanan kararda, Mısır ve Katar vatandaşı olan Yusuf el-Karadavi için, "kasıtlı olarak suç işlenmesine teşvik ve yardım, mahkumların kaçmasına yardım, kundaklama, vandalizm ve soygun" suçlarından kırmızı bülten çıkarıldığı belirtildi.

Kararda, 88 yaşındaki Karadavi'nin üç fotoğrafına da yer verildi.

Katar'da ikamet ettiği bilinen Karadavi, Mısır'da seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi'nin askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılmasına karşı çıkmış ve darbeci General Abdulfettah es-Sisi'yi sert dille eleştirmişti.

Mısır yargısının, Karadavi hakkındaki suçlamaları gerekçe göstererek, Aralık 2013'te Karadavi hakkında kırmızı bülten çıkarılması için INTERPOL'e başvuru yaptığı bildirilmişti.

INTERPOL, Mısır'ın talebi üzerine, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) yöneticisi pekçok kişi hakkında da kırmızı bültenle arama kararı çıkarmıştı.

09:29
 // mustafa
ben söylemiştim, Mısır firavunun mirasıdır. torunları bırakmaz.

sisi darbe yapıp seçilmiş hükümeti devirmesi milleti suça teşvik etmek değil mi? avrupa dedesinin mirasına sahip çıktı diye adama ödül verecek....
07 Aralık 2014 09:29
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler