YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnsanlık ölmemiş!
Norveç’te 'SOS Mayday' adlı bir yardım kuruluşu Suriye’de zor şartlar altında yaşayan ve soğuktan etkilenen çocuklara yardım etmek için hazırladığı bir video ile tüm dünyanın dikkatini çekti.
İnsanlık ölmemiş!
21 Şubat 2014 / 00:17 Güncelleme: 21 Şubat 2014 / 00:26

Suriye’deki çocukların durumuna dikkat çekmek için hazırlanan videoda 11 yaşındaki oyuncu çocuk durakta titreyerek yanına gelen insanlara ceketinin çalındığını söylüyor İnsanlar ise üzerlerindeki ceketi, eldiveni ve atkıları çıkararak çocuğun üzerine giydiriyor. İnsanlar bu sayede çocuğun üşümesini engellemeye çalışıyor. Görüntülerin birçok sosyal paylaşım sitesinde yayınlanması sonrası açıklama yapan SOS Mayday yetkilileri ise, “Norveç halkının iyi kalpliliğini test ettik.

Suriye’deki çocuklar çok zor şartlarda yaşıyor. Korku içindeler ve geceleri çok soğuk oluyor. Birçoğu insanlık dışı koşullarda yaşıyor. Şam ve Halep’teki çocuklara yardım etmek için ceketlerimizi onlara vereceğiz” şeklinde açıklamada bulundu.Oluşturdukları hesap numaralarını paylaşan kurum, bu sayede insanların yardımları ile Suriye’de zor şartlar altında yaşayan çocuklara yardım etmeyi umduklarını dile getirdi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler