YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnsanlar acı çekerek öldü
İnsanlar acı çekerek öldü
19 Ekim 2010 18:24
7 Temmuz saldırılarıyla ilgili yürütülen soruşturma, saldırılarda yaralanan Henning: İnsanlar acı çekerek öldü.

İngiltere'de 7 Temmuz 2005 saldırılarıyla ilgili yürütülen soruşturmada, saldırılarda yaralanan Michael Henning, güvenlik kuralları gerekçesiyle acil servis görevlilerinin metro tünellerine girerek hızlı müdahalelerine izin verilmediğini ve bu nedenle bazı insanların acı içinde öldüklerini öne sürdü.

Soruşturma çerçevesinde ifade veren ve Aldgate metro istasyonundaki patlamada yaralanan Henning, acil yardım görevlilerinin yaralılara daha hızlı ulaşmaları durumunda daha çok kişinin kurtulmuş olabileceğini savundu. Henning, "Acil tıbbi yardım ulaştırılsaydı daha fazla insan kurtulabilirdi. Bazıları 20-30 dakika acı çekti ve öldü" dedi.

7 Temmuz 2005'te, İngiltere'nin başkenti Londra'da üç metro trenine ve bir otobüse yönelik saldırılarda 52 kişi hayatını kaybetmiş, 700'e yakın kişi de yaralanmıştı.

Bu ay başında 7 Temmuz saldırılarıyla ilgili başlatılan soruşturmanın 5 ay sürmesi bekleniyor ve soruşturmayı Yargıç Hallett yürütüyor. Soruşturma çerçevesinde saldırılardan kurtulanlar ve olay yerine gelen yardım görevlileri dinleniyor. Soruşturmada geçen hafta, patlamaların ardından çekilen görüntüler yayımlanmıştı. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler