YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere'den hadsiz Türkiye açıklaması
İngiltere'den hadsiz Türkiye açıklaması
09 Haziran 2016 15:27
Britanya Başbakanı Cameron'dan sonra Maliye Bakanı Osborne da AB karşıtlarını yatıştırmak için Türkiye'nin AB'ye üye olmayacağını söyledi.

Britanya Maliye Bakanı George Osborne, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmayı talep eden ve Türkiye'nin AB üyesi olmasıyla göçün artacağını savunanların savlarını ret ederek, Türkiye'nin AB'ye alınmayacağını söyledi.

Osborne, katıldığı BBC televizyonunun programında, “ben yaşadığım müddetçe Türkiye AB üyesi olmayacaktır” dedi. Britanya'nın AB'den ayrılmasını isteyenler, Türkiye'nin Birliğe alınmasının göçmen sayısının daha da artmasına yol açacağını öne sürüyor ve AB üyeliğinin devam ettirilmesini arzulayan Başbakan David Cameron ve Maliye Bakanı George Osborne'u göçmen akınının kontrolden çıkmasını önleyememekle itham ediyorlar.

23 Haziran'daki AB referandumuyla ilgili kamuoyu araştırmalarına göre AB'den yana olanlarla Birlik'ten çıkılmasını talep edenler başa baş gidiyor.

Cameron çark etti Britanya Başbakanı David Cameron 2010 yılında AB'ye kabul edilmesi için Türkiye'nin ‘en güçlü sözcüsü' olacağını söylemişti.

Maliye Bakanı Osborne, “Türkiye geriye gitti. Demokrasi ve insan haklarıyla ilgili büyük endişeler var. Britanya hükümetinin siyasi tercihi Türkiye'nin bu aşamada AB üyesi olmamasıdır” diye konuştu.

Başbakan Cameron mayıs ayında, AB'den ayrılmaktan yana olanların ‘Türkiye yakında Birlik üyesi olacak' şeklindeki iddialarına karşı çıkarken, sürdürülmekte olan tam üyelik görüşmelerinin üyeliğin 3000 yılından önce gerçekleşmeyeceğini gösterdiğini söylemişti.

Türkiye hükümeti ise tam üyeliğin stratejik hedefleri olduğunu ve Türk vatandaşlarına vize kolaylığı sağlanmasının üyelik sürecini hızlandıracağını duyurmuştu.

AB'ye ve Türkiye'nin üyeliğine karşı olanlar Britanya hükümetinden ‘Türkiye'nin üyeliğini veto edip etmeyeceğini' öğrenmek istiyor.

Maliye Bakanı Osborne BBC'deki programda net göçmen sayısını 100 bin ile sınırlama hedefinde ısrarlı olduklarını ve AB ülkelerinde ekonomik durumun düzelmesinin Britanya üzerindeki göç baskısını azaltacağını söyledi.

 

DW Türkçe

sen kimsinki
 // muammer bekaroğlu
afrika ülkelerini abd,fransa,italya,fransa nasıl bölüştürüp kendinize köle yaptığınız artık sır değil,türkiye senin bildiğin türkiyede değil,o eskidendi sen bizi ab ye alsanda bizde oylama yapıp girelimmi girmiyelimmi diye halka sorulacak sen kimsinki hakkımızda karar veriyorsun sanki çok lazımdınız yeryüzünün sürüngenleri...
09 Haziran 2016 Perşembe 16:09
.....
 // kafkasyalı
Allah ömür verirse yalvaracağınız günleri iple çekeceğim.Ama kucağımıza da otursanız daha sizin birliğinize girmeyeceğiz ve inşaAllah bizim kuracağımız birliğe de giremeyeceksiniz.zaten bu mevcut birliğinize girmek istemiyoruz vatandaş olarak.reis bir gün size has...... verecek böyle giderse........
09 Haziran 2016 15:48
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler