YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere'den Esad'a uyarı ve gözdağı
İngiltere Dışişleri Bakanı William William Hague, Suriye’deki kimyasal saldırının sorumlusunun Cumhurbaşkanı Beşar Esad olduğunu ifade ederek, Suriye hükümetinin gerçekleri gizlediğini söyledi.
İngiltere'den Esad'a uyarı ve gözdağı
23 Ağustos 2013 / 17:57 Güncelleme: 23 Ağustos 2013 / 18:00

"Bazı insanlar, bunun Suriye’deki muhalefet tarafından gerçekleştirilmiş bir tür komplo teorisi olduğunu söylemeyi seviyorlar" diye konuşan Hague, "Ancak biz bu kimyasal saldırının Esad rejimi tarafından gerçekleştirildiğine güçlü bir şekilde inanıyoruz" şeklinde konuştu.Suriye’deki "mezalimin", Esad rejimi tarafından gerçekleştirilmiş "kimyasal bir saldırı" olduğunu ilk kez dile getiren Hague, halihazırda ülkede bulunan BM müfettişlerinin, başkent Şam dışındaki olay yerinde inceleme yapmasının şart olduğunu söyledi.

Hague, müfettişlerin bölgede inceleme yapmasına izin verilmemesi halinde, her geçen gün kanıtların kaybolacağı uyarısında bulundu.

İngiliz Bakan ayrıca, BM’nin "mezalim" bölgesinde araştırma yapma talebinin Şam yönetimi tarafından geri çevrilmesi halinde, İngiltere’nin "konuyu tüm dünyaya daha güçlü bir şekilde anlatmak için BM Güvenlik Konseyi’ne gideceğini söyledi.

BM müfettişlerinin, yüzlerce çocuk dahil 1,300 kişinin öldüğü bölgeye sadece 20 dakika uzaklıkta olduğunu vurgulayan Hague, katliam görüntülerinin "uygar ve medeni dünyanın görmezden gelemeyeceği şeyler" olduğunu ifade etti.

İHA

19:00
 // Oktay D Gezer
Sn Hague'in söylediklerini Suriyedeki rejim kadar bizim
CHP 'lilerin(özellikle Sn Emekli Gn Md'un) de tekrarlaması çok yerinde olur!!!...
23 Ağustos 2013 19:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler