YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere'de yaşlı bir adam Türkçe konuştuğu için saldırıya uğradı!
İngiltere’nin başkenti Londra’da kimliği belirlenemeyen ve bebeği ile seyahat eden genç bir adam otobüste seyahat ederken, karşısında oturan yaşlı bir Türk’e sözlü saldırıda bulundu.
İngiltere'de yaşlı bir adam Türkçe konuştuğu için saldırıya uğradı!
20 Ekim 2015 / 00:44 Güncelleme: 20 Ekim 2015 / 00:52

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir Türk, otobüste Türkçe konuştuğu için ırkçı saldırıya uğradı.Türk’e “Farklı bir dilde konuşuyorsun ve kimse seni anlamıyor. İngilizce konuş. Ülkene geri dön” diye bağırıp uzun süre hakaret ettikten sonra yürütecini otobüsten dışarı attı.

Bu saldırı başka bir yolcu tarafından kaydedildi ve İngiliz Daily Mail gazetesi tarafından yayınlandı.

TÜRK VE MÜSLÜMAN OLDUĞU İÇİN HAKARETLER

Saldırgan, yaşlı adamı “ücretsiz haklar” için ülkesine gelmekle suçladı ve “Bu yüzden buradasın dostum, ücretsiz haklar ve yürüteç… Ama yürütecin otobüs durduğunda dışarıya uçacak.” diyen adam, yaklaşık 3 dakika boyunca sözlü saldırısını sürdürdü. Yolcunun Türk ve Müslüman oluşuyla ve ailesiyle ilgili de hakaretler etti. Otobüsten inmek için ayağa kalktığında Türk yolcuyu tehdit etmeye devam eden adam “Ne yapacaksın? Hiçbir şey” diyerek onu tahrik etmeye devam etti.

"O B.KU KONUŞUYORSAN TÜRKİYE'YE DÖN"

Salırgan ayrıca “O b.ku konuşuyorsan Türkiye’ye geri dön. Ama hayır, gidemezsin çünkü Türkiye’de her şey patlıyor” diye de bağırdı. Bu sözü, saldırının Ankara'daki canlı bomba saldırısından sonra gerçekleştiğini gösteriyor.

Otobüsten inerken bağırarak yolculara İngiltere’nin göçmen karşıtı ırkçı UKIP partisine oy vermelerini söyleyen adam saldırıya uğrayan kişinin yürütecini de otobüsün dışına attı. Yoldan geçenlerden biri ise yürüteci alıp otobüsteki Türk yolcuya geri verdi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir Türk, otobüste Türkçe konuştuğu için ırkçı saldırıya uğradı.

 

ENSONHABER

Vahşi Batı
 // Boğaçhan
Bu alçak insan müsvetteleri utanmadan yıllardır bize insanlık dersi vermeye kalkarlar. İşte Batı'nın gerçek yüzü bu. Hala onlara özenmek ne kadar da büyük ahmaklık!...
20 Ekim 2015 Salı 11:22
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler