YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere'de Suriye oylaması tartışmaları sürüyor
İngiltere'de Suriye oylaması tartışmaları sürüyor
01 Aralık 2015 16:10
İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, sadece hava saldırılarının DAEŞ'i yenilgiye uğratamayacağını ama zayıflatarak Suriye'de daha fazla genişlemesini önleyeceğini söyledi.

Savunma Bakanı Michael Fallon, İngiltere'nin Suriye'deki DAEŞ hedeflerine yönelik koalisyon güçlerinin yürüttüğü hava operasyonuna katılımıyla ilgili yarın yapılması beklenen oylama öncesi İngiliz Parlamentosu Savunma Komisyonu üyelerinin sorularını yanıtladı. 

Suriye'de DAEŞ hedeflerine yönelik operasyona İngiltere'nin acil olarak katılımına ihtiyaç olduğunu dile getiren Fallon, şöyle konuştu:

"Sadece hava saldırıları DAEŞ'i yenilgiye uğratamaz. Ama zayıflatabilir ve Suriye'de daha fazla genişlemesini önleyebilir, muhalefet güçleri üzerindeki baskıyı azaltabilir. Ayrıca, Rakka ve Suriye'nin kuzey doğusunda DAEŞ üzerindeki baskıyı artıracaktır. DAEŞ'in uluslararası saldırılar düzenlenme yetisini azaltabiliriz. Bu da bizi daha güvende kılacaktır."

Oylama yarın

İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nda yarın İngiltere'nin Suriye'de DAEŞ hedeflerine yönelik hava saldırılarına katılması konusunun tartışılması ve gün sonunda konunun oylanması bekleniyor. Konuyla ilgili olarak İngiltere Başbakanı David Cameron başkanlığında bu sabah kabine toplantısı yapıldı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler