YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere'de 81 yaşındaki Müslüman adam katledildi
İngiltere'de 81 yaşındaki bir Müslüman adamın öldürülmesiyle ilgili davanın duruşmasında, saldırganların fiziki saldırıdan önce gerçekleştirdikleri sözlü tacizde ırkçı ifadeler kullandıkları belirtildi.
İngiltere'de 81 yaşındaki Müslüman adam katledildi
10 Şubat 2016 / 20:07 Güncelleme: 10 Şubat 2016 / 20:08

İngiltere'nin Rotherham kentinde yaşanan olayla ilgili dava Sheffield'da görülüyor.

Mushin Ahmed adlı adamın, sabah namazı için camiye giderken uğradığı saldırıda yumruklanarak ve üzerinde tekmelenerek öldürüldüğü belirtiliyor.

BBC'de yer ala habere göre, davanın üst düzey avukatı Andrew Robertson, saldırganların bu kişiyi öldürmeden önce kendisine ırkçı sözlü tacizde bulunduğunu belirtti.

Robertson davada özetle şunları söyledi:

"4 çocuk babası, 12 çocuk dedesi Ahmed, 10 Ağustos'ta, sabah namazı için, Rotherdam'daki evine yürüme mesafesi uzaklığındaki camiye giderken iki kişi tarafından saldırıya uğradı.

Bu kişilerden Dale Jones gün içinde kokain, içki ve diazepam kullanmıştı. Jones saldırıdan hemen önce Asyalı bir taksi şoförüne de sözlü ırkçı tacizde bulundu."

Kaldırımda bulundu

Avukat, diğer saldırganın Jones'un kız arkadaşının kardeşi Damien Hunt olduğunu, Hunt'ın olayda Jones'u durdurmaya çalıştığını söylediğini ancak güvenlik kamerası kayıtlarının iki kişinin Ahmed'e saldırdıktan sonra olay yerinden birlikte ayrıldıklarını gösterdiğini söyledi.

Ahmed iki saat sonra yoldan geçen biri tarafından kaldırımda bulundu.

Hastaneye kaldırılan adam Ahmed, 11 gün sonra öldü.

Zanlılar cinayet suçlamasını reddetti.

Dava devam ediyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler