YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere ve Mısır Büyüelçilik meselesini çözecek
İngiltere ve Mısır Büyüelçilik meselesini çözecek
15 Aralık 2014 00:45
Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bedr Abdulati, Dışişleri Bakanı Samih Şükrü'nün, güvenlik gerekçesiyle çalışmalarını askıya alan İngiltere Büyükelçiliğine ilişkin, Kahire Büyükelçisi John Kasten ile görüşeceğini belirtti.

Abdulati, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İngiltere Büyükelçiliğinin, çalışmalarını yeniden başlatacağına dair yapılan haberlerin gerçek dışı olduğunu ifade ederek, "Dışişleri Bakanı Şükrü, İngiltere Büyükelçisi Kasten ile görüşecek. Görüşmede, büyükelçiliğin çalışmalarını tekrar başlatması konusu ele alınacak. Ancak bu yönde henüz bir karar alınmadı" dedi.

İngiliz Parlamenter John Spenr, dün Mısır'ın başkenti Kahire'de Dışişleri Bakanı Şürkü'yle görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, büyükelçiliğin güvenliği ve çalışmalarının yeniden başlatılmasının gerekliliği konularının ele alındığını belirtmiş, faaliyetlerin yeniden başlayacağı tarihe ilişkin herhangi açıklamada bir bulunmamıştı.

Mısır'da İngiltere'nin Kahire Büyükelçiliğinin yanı sıra Kanada Büyükelçiliğinin de çalışmaları, güvenlik gerekçesiyle geçen hafta askıya alınmıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler