YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere ve Fransa Esed'i uyardı!
İngiltere ve Fransa Esed'i uyardı!
22 Mart 2013 17:38
İngiltere ve Fransa Dışişleri Bakanları, "Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in kimyasal silah kullanma eğiliminden duydukları endişeyi" dile getirdi.

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ve Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton'a, İrlanda'nın başkenti Dublin'deki AB Dışişleri Bakanları toplantısı öncesi bir mektup iletti.

İngiliz ve Fransız bakanlar ortaklaşa kaleme aldıkları mektupta, "Kriz, artarak bölgesel istikrarı tehdit ediyor ve rejimin kimyasal silah kullanma eğiliminden giderek daha fazla endişe duyuyoruz" ifadelerine yer verdi.

Mektupta ayrıca, Avrupa Birliği'nden Suriye'ye yönelik silah ambargosunu, muhaliflere daha fazla yardım edebilmek için yumuşatması istendi. AB'nin Suriye'ye silah ambargosunun ve Suriye krizinin bugün Dublin'deki AB Dışişleri Bakanları toplantısında ele alınması bekleniyor.

İngiltere ve Fransa geçtiğimiz haftalarda, AB'nin Suriye'ye yönelik silah ambargosunu kaldırması gerektiğini bildirmişti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler