YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere ve Almanya'dan skandal hamle
İngiltere ve Almanya'dan skandal hamle
15 Eylül 2016 22:54
Türkiye'nin içişlerine müdahil olmaya kalkışan, bir türlü emellerine ulaşamayan Almanya ve İngiltere, üst üste aldıkları kararlar ile Ankara'daki Büyükelçilik binalarını 'güvenlik gerekçesi' adı altında kapalı tutacağını duyurdu.

Türkiye'ye yönelik olarak 'terör' algısı oluşturmaya çalışan Avrupa ülkeleri, 15 Temmuz sonrası aldıkları skandal kararlarla provokatif söylemleri ülkelerine servis ediyor.

Bu kapsamda önce Almanya düğmeye basarak, dün ses getiren bir karar aldı. 'Terör tehdidi' olduğu iddiasıyla Türkiye'deki tüm Alman temsilciliklerin ve okullarının 16 Eylül tarihine kadar kapalı kalacağını duyurdu.

Açıklama sıcaklığını korurken, bu kez İngiltere'den destek hamlesi geldi. İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği'nin yine benzer bir 'güvenlik' gerekçesiyle 16 Eylül Cuma günü kapalı olacağı bildirildi.

Kilit tarih

İki ülkenin de '16 Eylül' tarihini seçmiş olması dikkatleri çekti. Cuma günü, bazı kuruluşlarda Bayram tatili uygulamasının sona ereceği biliniyor.

 // izmir izmirli
Defolup gitsinler ülkemzden çokmu ihtiyaç vardı onlara.rabbim ülkemizi recep tayyip erdoğansz ve arkasından onun gibi hizmet edeck yöneticilersiz bırakmasın yeterki...
16 Eylül 2016 09:43
 // millet
Malesef Melih gokceg'in deprem idaasi gerceklesme ihtimali ve teknik olarak bugun mumkun oldugu guney korenin denemelerinle kanitlandi. Birtane nucleaire bomba =5,4 deprem bundan yola cikarak incirlik ve diger nato uslerindeki bombalardan birisi ankara veya istanbul'un 5 - 10km derinliginde patlamasi demek dusune biliyor musunuz, ama umarim sorumlular bunlari dusunup onlemini aliyorlardir.Ama bu kesinlikle hazirliktir, millet dikkat etmeli...
16 Eylül 2016 01:38
yas tutmak icin
 // ismail kus
basarisiz kahpeligin 2. ayinda belki de yas tuttuklarini göstermek icin
bunu yapiyorlardir.
cünkü gerd wilders kadar diplomatik nezaketsizlik yapamiyorlar.
belki de böyle göstermek istiyorlardir. ...
15 Eylül 2016 Perşembe 23:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler