YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere tavrını belli etti
İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, ''Filistin'in Birleşmiş Milletler'de tanınmak için mektup vermesini önermediklerini, bunun ihtilafa yol açacağını'' söyledi.
İngiltere tavrını belli etti
19 Eylül 2011 / 23:28 Güncelleme: 19 Eylül 2011 / 23:30

66. dönem BM Genel Kurulu üst düzey toplantılarına katılmak üzere New York'ta bulunan Hague,İngiltere'nin İsrail-Filistin sorununda iki devletli çözümden yana olduğunu hatırlattı. William Hague, ''New York'ta bu hafta yapılacak görüşmelerden ve müzakerelerden çıkacak en iyi sonuç, Filistinlilerin ve İsraillilerin yeniden müzakerelere başlamaya karar vermesi olur'' dedi.

Hague, ''Filistinlilerin neyi ortaya koyacaklarını henüz söylemediklerini'' belirterek, ''Ancak BM Güvenlik Konseyine tanınmak için mektup vermenin önerdikleri bir şey olmadığını çünkü bunun ihtilafa yol açacağını'' savundu. Hague, ABD'nin Filistin'in BM'ye üyelik başvurusunu veto edeceğini de anımsattı.

New York'ta bugün Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüşen İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, yarın da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya gelecek. AA

Filstinliler ne yapıyor?
 // davud
Bunlarneden güvenlik konseyinde yr alan 7 sömürgc devletin onayına başvuruyor? Türkiye'nin sanki çok parlamasını istemiyor gibi bir havalı olduğu seziliyor. Umarız değildir ama yine şüpheli br durum! Pek akla yakın bir hareket gibi durmuyor. Bu işte Türkiye bypass edilip sözde batılılara prim yaptırılmak isteniyor. Ama bugüne kadar batılılardan çok çekmediler mi şimdi bu halleri ne? Bunu hiç kimseye açıklayamazlar!!!...
20 Eylül 2011 22:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler