YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere, savaş suçuna kapı araladı
İngiltere,savaş bölgelerindeki askerlerin, geri dönüşte yargılanma korkusu taşımalarının önüne geçmek için, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHS) yaşam ve özgürlük hakkı maddelerinin askıya alınabileceğini açıkladı.
İngiltere, savaş suçuna kapı araladı
05 Ekim 2016 / 10:55 Güncelleme: 05 Ekim 2016 / 10:56

İktidardaki Muhafazakar Parti'nin yıllık kongresinde açıklanan yeni düzenlemeyle, gelecekteki savaş hallerinde ya da savaş bölgelerine asker gönderilecekse İngiliz hükümeti, AİHS'nin yaşam hakkı ve özgürlük hakkını düzenleyen ikinci ve beşinci maddelerini askıya alabilecek. 

Yeni düzenlemeyle hükümet, savaş bölgelerindeki askerlerin, ülkelerine geri dönüşte yargılanma korkusu taşımalarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

CEZADAN MUAF OLACAKLAR!

İngiltere Başbakanı Theresa May, yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda insan hakları yasalarının askerlere zarar veren iddialara neden olduğunu gördük. 

Bu da askerlerde endişeye neden oluyor. Askerlerimize zarar veren iddialara neden olan bu endüstriye son vermeliyiz. Savaştıkları zaman ülkemizi savunmak için gerekli olan şeyleri yapabilecekleri konusunda kendilerine güvenmeliler” ifadelerini kullandı.

......
 // ....
bi sen eksiktin...
05 Ekim 2016 12:25
 // Mutlu
Zaten muaflar. Yalan -dolan ve entrikayla Irak'a girdiler, ABD askerleriyle beraber birkaç milyon müslüman katlettiler, kim ne dedi ?...
05 Ekim 2016 11:52
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler