YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere medyası 'yok artık' dedirtti
Gezi eylemlerinde polisi, 'canavar' gösteren İngiliz medyası, Hamburg olaylarında polisi 'Melek' gibi gösterdi ve noktayı koydu: Polise taş atarsan, karşılığı sert olur...
İngiltere medyası 'yok artık' dedirtti
10 Ocak 2014 / 07:32 Güncelleme: 10 Ocak 2014 / 07:38

Türkiye'deki "Gezi Parkı" gösterilerini günlerce manşetlerinden düşürmeyen ve Başbakan Erdoğan ile Türk polisine ağır hakaretlerde bulunan İngiliz basını, Hamburg'a taraflı gözle bakmayı seçti...

Kraliçe Elizabeth'in kontrolündeki BBC, Gezi döneminde Türk polisini, "Canavar" olarak yorumlarken, Hamburg'da Alman polisine "Melek" yakıştırması yaptı.

Hamburg kentinde Rote Flora Kültür Merkezi binasının boşaltılmak istenmesi nedeniyle başlayan olaylar sonrasında 40'ı ağır 500 kişi yaralandı.

Olaylarda tek suçlunun göstericiler olduğuna dikkat çeken BBC ve diğer İngiliz gazeteleri, "Polis, güvenliği sağlamak için çaba harcarken, göstericiler taş ve sopalarla saldırdı. Bu tepkiye kimse sessiz kalamazdı ve kalmadı" ifadelerini kullandı.

Almanya Başbakanı Merkel'in İç politika Uzmanı Wolfgang Bosbach'ın, "Giderek daha çok polis şiddet kurbanı oluyor" sözlerine yer veren İngiliz gazeteleri, göstericilerin aleyhinde yasaların genişletilmesi gerektiğini iddia etti.

ABD'nin Berlin Büyükelçiliği de vatandaşlarını Hamburg'da 'tehlikeli bölge' ilan edilen ilçelerde dikkatli olmaları yönünde uyardı. Ayrıca vatandaşlarından, Hamburg'a gitmemelerini istedi. İngiltere de, vatandaşlarına 'Hamburg' uyarısı yaptı. İspanya ve Fransa'dan da benzer uyarılar geldi. 

ne bokrasi ?
 // mollaosman
işte gerçek ne bokrasi beşiği kaka yapmış şerihattan korkanlara . islamiyeti ne bokrasiye yama yapmaya çalışanlara güçlenelimde ozaman diyenlere ibretlik...
10 Ocak 2014 Cuma 08:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler