YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere Hükümeti kediyi kadroya aldı
İngiltere Hükümeti kediyi kadroya aldı
13 Nisan 2016 16:45
İngiltere hükümetine ait binalar fazlaca eski ve fare olduğu için önemli kamu binalarında birkaç kedi bulunduruyorlar.

Kadroya alınan şanslı kedinin ülkenin önde gelen diplomatları ve bakanlarıyla birlikte Whitehall'da yaşayacağı açıklandı.

Ayrıca Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre kadroya alınan kedi Palmesrton 'vergi mükelleflerine yük olmayacağını' söyledi.

KADROYA ALINAN KEDİNİN GÖREVLERİ AÇIKLANDI

"Palmerston'un atamasının halkın cüzdanına sıfır maliyeti olacak" şeklinde açıklama yapan kedinin görevi de kamuoyuna sunuldu;

"Palmerston, Diplomatik Hizmetler'in en yeni üyesi. Ve Dışişleri Bakanlığı'nın Avcı Kedi Şefi olarak, King Charles Sokağı'ndaki binamızda, kedi sayısının düşürülmesi için haşere mücadeleye ekibine yardımcı olacak."

"Palmerston'un işe alımında Battersea Köpekler ve Kediler Evi'yle yakından çalıştık ve kedilerinin her yeni muhtemel sahipleri için yaptıkları gibi gelip yeni evini denetlediler."

Kedinin alındığı barınak müdürü Lindsey Quinlan'da açıklamasında şunları ifade etti:

"Kendine çok güvenli bir kedi, insanlarla olmayı çok seviyor ve çenesinin okşanmasından hoşlanıyor."

"Battersea'deki tutumu dikkate alınırsa, Palmerson'un yeni adını hak eden muhteşem bir kedi olacağını tahmin ediyoruz."

ADINI ESKİ İNGİLTERE BAŞKANINDAN ALDI

Kedinin adını, 'karizmatik ve popüler bir figür' olarak alınan eski İngiltere Başbakanı Lord Palmerston'dan aldığı düşünülüyor.

Lord Palmerston, 71 yaşında başbakan oldu ve İngiltere tarihinde başbakanlık koltuğuna gelen en yaşlı kişi unvanını aldı.

KADROYA ALINAN BİR BAŞKA KEDİ: BAHTSIZ FREYA

İngiltere hükümetinde kadroya alınan bir başka kedi de Freya. İngiltere Maliye Bakanı George Osborne'un ailesine ait olan Freya, birkaç aylıkken kaybolmasıyla gündem olmuştu. Üç yıl sonra da, ailesinin Notting Hill'deki eski evine ait bir bahçenin yakınlarında yaşadığı anlaşılmış ve orada bulunmuştu.

Osborne ailesi Freya'yı 2011 yılında Downing Caddesi'ne, Cameron ailesi ile Larry'nin yanına taşıdı.

Fakat Freya'nın maceraları kaybolmasıyla sınırlı kalmamış, evinden yaklaşık bir buçuk kilometre uzaklıkta başı boş dolaşırken bir yardım kuruluşu çalışanı tarafından kurtarılıp geri getirildi.

Daha sonra 2014'te de Freya'ya Downing Caddesi yakınlarında araba çarptı ama yaraları çok ciddi değildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler