YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere bu kızı konuşuyor
İngiltere bu kızı konuşuyor
23 Şubat 2014 16:16
İngiltere’de 16 yaşındaki Jaydene Roberts adlı kızın Marmaris’te tanıştığı 21 yaşındaki Emre Karaca ile evlenmek için Türkiye’ye kaçması, İngiliz basınında gündem oldu.

Dailymail gazetesinin, “16 yaşındaki kızınızın tatilde tanıştığı bir barmenle evlenmesine izin verir misiniz?” başlığıyla verdiği haberde, Emre ile Jaydene’nin aşk hikayesi ve başlarından geçenler anlatıldı. Gazetede anlatılan hikaye ilk olarak Jaydene’nin geçtiğimiz Ağustos ayında tatil için geldiği Marmaris’te Emre’yi ilk gördüğü anda başladı. Jaydene’nin anlatımına göre genç kız ailesiyle birlikte otobüsten indiği sırada kendilerine yardım için gelen Emre’yi gördü. Daha sonra Emre’nin babasıyla konuşmaya başladığını belirten genç kız bir gün genç barmenin kendisine gelerek, “Facebook’tan beni ekleyebilir misin” demesiyle arkadaşlıkları başladığını ifade etti. İyi bir arkadaş olan ikiliden Emre’nin Jaydene’ye çıkma teklifi etmesi ile ilişkileri başladı.

2 hafta sonunda İngiltere’ye geri dönen Jaydene burada da Emre ile bağlantısını koparmadı. Emre’nin çok az İngilizce, Jaydene’nin ise neredeyse hiç Türkçe bilmemesine rağmen çift Skype ve Facebook üzerinden konuşmaya devam etti. Olayı öğrenen Jaydene’nin ailesi ise başta kızlarının ilişkisine karşı çıktı. Kızlarıyla konuşmayan ve Emre’nin amacının İngiliz pasaportu olduğunu düşünen aile kızlarının ilişkisine onay vermedi. Fakat Emre’nin evlenme teklifiyle birlikte olayın ciddiyetini fark eden aile daha sonra yanıldıklarını anladı.

Tanışmalarından birkaç ay sonra tekrar Türkiye’ye gelen Jaydene ise Emre’nin ailesiyle birlikte yaşamaya başladı. Müslümanlıkla ilgili bilgi öğrenmeye çalışan Jaydene koluna Emre yazılı bir dövme yaptırarak Emre’ye olan aşkını göstermeye çalıştı.

İngiliz basınına konuşan Emre ise Jaydene’yi çok sevdiğini belirterek onun birçok Türk kızından farklı olduğunu ifade etti. Ailesinin Jaydene’yi çok sevdiğini de belirten Emre sevgilisinden dinini değiştirmesini beklemediğini belirterek istediği gibi giyinebileceğini ve davranabileceğini belirtti. Şimdilerde tek sorununun Emre’nin askerliği olduğunu kaydeden Jaydene ise Emre’nin askere gideceğinden dolayı üzgün olduğunu ifade etti.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler