YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere bu gafı konuşuyor
İngiltere seçimler öncesi Başbakan Gordon Brown'un yaptığı gafı konuşuyor.
İngiltere bu gafı konuşuyor
29 Nisan 2010 / 19:42 Güncelleme: 29 Nisan 2010 / 19:55

İngiltere’de 6 Mayıs'taki seçimler öncesinde Başbakan Gordon Brown'un yaptığı gaf konuşuluyor.

Adaylar arasında yer alan Başbakan Brown'un yaptığı gafın oyları etkileyip etkilemeyeceği ise merak ediliyor. Yaka mikrofonunun açık olduğunu unutan Gordon Brown sokakta kendisiyle sohbet eden İşçi Partili emekli bir kadından ayrıldıktan sonra yanındaki yardımcısına ''dar kafalı bir kadın'' yorumunu yapınca ortalık karıştı.

Rochdale kentinde Gordon Brown ile sohbet eden Gillian Duffy, sadık bir İşçi Partili olduğunu anlattıktan sonra konuyu göçmenlere getirmiş ve Doğu Avrupa'dan İngiltere'ye çok fazla sayıda kişinin göç ettiğinden şikayetçi olmuştu. Brown, Avrupa Birliği ülkeleri içinde işçi hareketinin İngiltere'den diğer ülkelere doğru da cereyan ettiğini söyleyerek, Gillian Duffy ile sohbetini gülerek dostane bir havada bitirdi. Ancak daha sonra Brown yaka mikrofonunun açık olduğunu unutarak yardımcısına "dar kafalı bir kadın" yorumunu yaptı.

Brown'un bindiği arabada Gillian Duffy'yi bağnaz diye küçümsemesi de kayıtlara geçti. Konuyla ilgili kendisinden görüş alınan Gillian Duffy de şaşkınlığını gizleyemedi. Dün BBC radyosuna konuk olduğu sırada ses kaydı kendisine dinletilen Gordon Brown sözlerinden dolayı özür diledi. Gaf haberi televizyonlarda manşete otururken gazetelerin ön sayfalarında da geniş biçimde yer aldı. İHA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler