YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere Başbakanı'ndan Ramazan mesajı
İngiltere Başbakanı'ndan Ramazan mesajı
30 Haziran 2014 07:56
İngiltere Başbakanı David Cameron, Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir video yayınlayarak; kutsal Ramazan ayını karşılayan herkesin Ramazanını en içten dilekleri ile kutladı.

Ramazan'ın hayır işleme, birlik içinde olma ve tefekkür etme zamanı olduğunu ifade eden Cameron, hayır işlemenin İslam dininin gereklerinden biri olduğunu ve Müslümanların da diğer inanç grupları arasında en fazla hayır yapan toplum olduğunu dile getirdi.

Ramazan'ın birlik ve beraberlik ruhunu en üst seviyeye çıkardığını söyleyen Cameron, her yıl İngiltere'de milyonlarca paranın savaşlarda ve doğal afetler nedeniyle zor günler geçirenler ve ihtiyaç sahipleri için toplandığını duymaktan gurur duyduğunu ifade etti.
Cameron mesajında şunları kaydetti: "Ramazan tefekkür etmek için oruç tutmak, dua etmek ve başkalarını düşünme zamanıdır. Bu Ramazan ayında ortak geçmişimizin kilit yönlerini derin bir şekilde düşünebilmeyi umut ediyorum..

Ramazan aynı zamanda birlik zamanıdır... Geçen yıl, camilerde ve toplum merkezlerinde organize edilen iftar yemeklerini görmekten büyük mutluluk duydum. Bu yıl da hükümet olarak Leeds'den Luton'a Woking'den Manchester'a kadar büyük iftar programlarını destekleyeceğiz. Bu kutsal ayda her nerede olursanız olun, iyi Ramazanlar diliyorum."

 

 

DHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler