YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiltere Başbakanı May'den darbe girişimi hakkında açıklama
İngiltere Başbakanı May'den darbe girişimi hakkında açıklama
18 Temmuz 2016 18:56
İngiltere Başbakanı May, FETÖ'nün darbe girişimi hakkında, "Daha fazla şiddetten kaçınmak, hayatları korumak ve sükuneti tesis etmek için herşey yapılmalı." dedi.

İngiltere Başbakanı Theresa May, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin olarak, "Daha fazla şiddetten kaçınmak, hayatları korumak ve sükuneti tesis etmek için herşey yapılmalı." dedi.

May, başbakanlığa geldikten sonra İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası'nda yaptığı ilk konuşmada, Türkiye'de yaşanan darbe girişimine değindi.

"Türk ordusunun bazı üyelerinin teşebbüs ettiği darbeyi kuvvetle kınadık." ifadesini kullanan May, "İngiltere Türkiye’nin demokratik olarak seçilmiş hükümetinin ve kurumlarını güçlü bir şekilde destekliyor." dedi.

May, "Bu başarısız darbenin ardından Türkiye’nin anayasal düzenine tam olarak uyulması çağrısı yapıyoruz ve hukukun hakimiyetini vurguluyoruz. Daha fazla şiddetten kaçınmak, hayatları korumak ve sükuneti tesis etmek için herşey yapılmalı." diye konuştu.

May, darbe girişimin ardından İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu'yla görüştüğünü, kendisinin de kısa bir süre içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşeceğini sözlerine ekledi.


AA

Klasik İngiliz tavrı
 // Rasim DUMAN
Hanımefendi dersini iyi çalışmış. Bizdeki muadili Meraliye Führeriye ablamız - sahi yahu, nereye kayboldu hamfendi? - böyle "diplomatik lisânları anlayabilme kaabiliyetinde mi bilmiyorum. Her ne ise, bu İngiliz kokonası, aklısıra Hükümetimize "ayar" vermeye çalışıyor. "Şiddetten uzak durulmalı, sükûnet sağlanmalıymış"!!! Emriniz olur, Ekselanslarının "yedeği" !!! Evet, ben de, senin anlayacağın dilden konuştum. Evet, anladın sen ne demek istediğimi !...
18 Temmuz 2016 Pazartesi 22:01
 // patates
Alın size darbe taraftari...
18 Temmuz 2016 20:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler