YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngilizlerden itiraf: 'Erdoğan üzerindeki tüm etkimizi kaybettik'
Türkiye'deki darbe girişimini ve ardından yaşanan sürecin AB üzerindeki muhtemel etkilerini ele alan İngiliz The Times gazetesinin diplomasi editörü Roger Boyes, Avrupa'nın 'Erdoğan üzerindeki tüm etkisini kaybettiğini' ifade etti.
İngilizlerden itiraf: 'Erdoğan üzerindeki tüm etkimizi kaybettik'
27 Temmuz 2016 / 14:07 Güncelleme: 27 Temmuz 2016 / 14:21

İngiliz The Times gazetesinin diplomasi editörü Roger Boyes, bugünkü köşe yazısını 15 Temmuz tarihinde Türkiye'de gerçekleştirilen darbe girişimine ve ardından başlayan sürecin Avrupa Birliği (AB) üzerindeki muhtemel etkilerine ayırdı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, "Göçmen dolu Avrupa kaosa sürükleniyor" başlığıyla yayınlanan köşe yazısında 'AB'nin neredeyse hiç bu kadar zayıf görünmediğine' dikkat çeken Roger Boyes, "Türkiye de artık AB ile işbirliği yapmıyor" ifadelerini kullandı. 

AB'nin istediği sonuca ulaşmak için ödül ve yaptırım yöntemlerini birlikte kullandığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın darbe girişiminin ardından 'yeniden otoriter bir tavır sergilediğini' vurgulayan Boyes, "AB, vize muafiyeti karşılığında Türkiye'den Terörle Mücadele Yasası'nda değişiklikler yapmasını talep etmişti. Erdoğan ise tam tersine daha da sertleşti. Ülkesinin AB'ye girişini hızlandırmakla da pek ilgili değil. Onun üzerindeki tüm etkimizi kaybettik" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'kendisini eleştirenleri toplayarak gözaltına aldığını' savunan Boyes, Türkiye'de darbe girişimi sonrasında yaşanan gelişmeleri 'Erdoğan'ın darbe sonrası karşı darbesi' olarak niteledi. Boyes'un yazısında ayrıca şu ifadelere yer verildi: "Erdoğan'ın sadece AB'den vize muafiyeti konusunda taviz almaması halinde göçmenlere kapıları açma tehdidinde bulunması halinde bile Avrupa'da siyasi atmosfer zehirlenecektir."

 

BBC Türkçe

 // Ankaralı Yusuf
kendisini eleştirenleri toplayarak gözaltına aldığını' bu sözler tam oruspu karı sözleri. Bu da ancak ingilizlerden sirayet eder. Ulan kancık İngiliz! darbe yapıp cumhurbaşkanını öldürmek için ölüm timi gönderenler ne zaman eleştirici olmuşlarmış anlat lan deyyus. Terbiyem fazlasına varmıyor.AB zaten çöp haline gelmiş,bizim ihtiyacımız yoktur.Sayın cumhurbaşkanı AB ni bitir, Ayasofyayı aç, İncirlik'i kapat. Bak batı nasıl köpek gibi oluyor. Yeter artık dirilelim....
28 Temmuz 2016 13:14
 // Ankaralı Ahmet
Geberin gidin alçak ka firler. Zaten AB ile işimiz olamaz. Terör yasasını sizin gibi düzenleseydik, pkk ya da yorgan yastık üzerinde terör yapmasına fırsat verecektir. Ülkemizi zaafa düşsün diye yapıyorsunuz. Ayıdan post, kafir İngilizden Amekandan batıdan dost olmaz. Biz işimize bakarız yallah....
28 Temmuz 2016 13:10
DEVLET OLARAK, MİLLET OLARAK➷➷
 // Halîme Gözüpek
Sizde bu kalleşlik, bu şirretlik, bu entrikacılık ve bu şeytanîSırtlanî barbarlık var olduğu müddetce, Yüce ALLAH sizlere daha şey kaybrttirecektir.. Sabırlı olun ve aradığınız belânızı bulun!!!...
27 Temmuz 2016 Çarşamba 17:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler