YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiliz istihbaratından tehdit açıklaması
İngiliz istihbaratından tehdit açıklaması
09 Ocak 2015 12:17
İngiltere'deki MI5 iç istihbarat servisinin başkanı Andrew Parker, El Kaide örgütünün İngiltere dahil Batı ülkelerinde çok sayıdaki sivilin ölebileceği terör eylemleri planlandığını söyledi.

Parker, başkent Londra'da bir grup düşünce kuruluşu uzmanına yaptığı konuşmada, Fransa'nın başkenti Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'ya düzenlenen 12 kişinin öldüğü silahlı saldırıya değindi ve İngiltere ile Batılı ülkelerine yönelik terör tehditleri hakkında değerlendirme yaptı.

Parker, İngiliz istihbarat servislerinin Suriye'de bulunan bir grup El Kaide militanının Batı ülkelerine yönelik "toplu ölümcül saldırılarda bulunmayı planladığını" bilgisine sahip olduğunu belirtti.

Andrew Parker, iç istihbarat servisi MI5 ve İngiliz polisinin son birkaç ay içinde İngiltere'de birkaç terör saldırısı girişimini durdurduğunu, İngiltere'ye yönelik terör saldırısı tehdidinin giderek arttığını kaydetti. Parker, güvenlik güçlerinin her saldırı girişimini durdurmasının beklenemeyeceğini, "aşırıcıların Birleşik Krallık'a karşı hırs beslediğini" söyledi. Parker, şöyle konuştu:

"Biz ve ortaklarımız elimizden gelen her şeyi denesek bile her terör saldırısını engellemeyi bekleyemeyiz. Suriye'de yerleşik teröristlerin ülkemize doğrudan saldırılar düzenlemesi, aşırıcıların buraya gönderilmesi ve bunların bağımsız eylemlerde bulunmaya teşvik edildiğini biliyoruz. Halen daha karmaşık ve hırslı girişimlerle karşı karşıyayız. Örnek vermek gerekirse genellikle ulaşım sistemleri ve simge alanlar hedef alınarak, büyük ölçekli can kayıplarına neden olma teşebbüsünde bulunuluyor."

Parker, ayrıca Paris'teki kanlı saldırıya ilişkin, "Bu saldırı bize zarar vermeyi arzulayanların niyetlerine dair korkunç bir hatırlatma" dedi.

14:20
 // Rasim DUMAN
Evet, sizin İslam Dunyasi'na karsi baslatmayi planladiginiz ve alcakca yapacaginiz katliamlar icin de bir "hatirlatma"dir bu. Son Hacli Seferi'nin taslarini dosuyorsunuz. Kendinize, musluman gorunumlu kuklalar da buldunuz ve yapacaginiz buyuk harekat icin birkac vatandasinizi da feda ettiniz. Ama olsun, "kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez" degil mi? Afganistan'da 3,6 milyon, İrak'ta 1,5 milyon insan oldurdunuz, 12 kisinin lafi mi olur, nasil olsa binlerce misli ile bedelini alirsiniz !!!

Tuzaginiz kusursuz gorunuyor. Ama bilmediginiz ve inanmadiginiz birsey var : Her tuzagin uzerinde bir tuzak vardir. Ve, hic suphesiz olarak inaniyoruz ki, kurdugunuz tuzaklar sizin basiniza gececek. Cunku bizim Rabbimiz Hayr-ul Makirin' dir. Bizim canimiz yanmayacak mi? Yanacak, ama, sizin alcakca igvalariniza kapilan, icimizdeki cahiller sebebiyle......
09 Ocak 2015 14:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler