YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiliz Guardian sirk dedi ama...
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin lideri Abbas’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki resmi karşılama töreni, İngiliz Guardian’a haber oldu. Ancak Guardian İngiltere'deki törenleri unutmuşa benziyor!
İngiliz Guardian sirk dedi ama...
14 Ocak 2015 / 08:00 Güncelleme: 14 Ocak 2015 / 10:02

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni konutunda Filistin lideri için 16 Türk devletini temsil eden askeri kıyafet giymiş askerlerle karşılama töreni dış basında yankı uyandırdı.

Guardian gazetesinin iç sayfalarındaki bir haberin başlığı ise "Türkiye lideri Abbas'ı 'Osmanlı sirkinde' ağırladı" oldu.

Guardian'daki haberde, bazı sosyal medya kullanıcılarının Abbas için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen karşılama töreni ile ilgili olarak şaşkınlıklarını dile getirdikleri belirtildi.

Gazete, Fransız haber ajansı AFP'den sayfalarına taşıdığı haberde, Milliyet gazetesi yazarı Kadri Gürsel'in dün attığı "Osmanlı sirki sarayda" tweetine atıfta bulundu.

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sarayın "Yeni" Türkiye'nin sembolü olduğunu söylediği, muhaliflerin ise saray inşasını "anlamsız bir savurganlık" olarak görerek kınadıkları da hatırlatıldı.

İngilizlerin resmi karşılamaları

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 16 Türk devletini temsilen duran savaşçılara sirk diyen İngiliz gazete kendi törenlerini unutmuşa benziyor. Özellikle Kraliyet Ailesi tarafından Buckingham Sarayı'nda yapılan seremonilerde abartılı kıyafetler, atlar dikkat çekiyor.
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler