YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiliz Daily Telegraph gazetesi: ''PKK'ya en ağır darbe vuruldu''
İngiliz Daily Telegraph gazetesi: ''PKK'ya en ağır darbe vuruldu''
08 Eylül 2015 20:02
İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak operasyonunu "PKK'ya karşı en büyük darbe" olarak niteledi.

İngiltere'de yayınlanan Daily Telegraph gazetesi, Dağlıca saldırısını yorumlayarak, PKK'yla savaşın şiddetlenmesinin, Türkiye ile Suriyeli Kürt milisler arasında çatışma riskini artırdığını yazdı. Gazete Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak operasyonunu ise "PKK'ya karşı en büyük darbe" olarak niteledi.

Gazete, Dağlıca saldırısında 16 askerin hayatını kaybettiğini ifade ederek, PKK ile savaşın şiddetlenmesiyle birlikte, Türkiye ile Suriyeli Kürt milisler arasında çatışma riskini artırdığını iddia etti. 

PKK'ya karşı en büyük darbe

Temmuz ayında ateşkesin bozulmasının ardından Türk savaş uçaklarının PKK'ya en büyük darbenin yapıldığının belirtildiği haberde, Türkiye'nin Irak'taki hedefleri vurduğu, Irak sınırındaki bölgeye helikopterlerle özel birliklerin indirildiği ifade edildi. 

PKK sayıyı 32 olarak veriyor

Dağlıca saldırısında Türk ordusunun 16 askerinin hayatını kaybettiğini söylediğini ifade eden gazete, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun PKK'nın dağlardan temizleneceğini söylediği açıklamalarına da yer verdi. Daily Telegraph operasyonlarda 100'den fazla teröristin öldürüldüğünü de aktardı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler