YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Independent'tan 'Türkiye' rezilliği
Türkiye'nin Fırat Kalkanı harekatı büyük bir titizlikle yürütülürken, terörist karargahlarına düzenlenen operasyonları 'Türkiye sivilleri katlediyor' yalanıyla dünyaya servis eden basın organları rezil oldu.
Independent'tan 'Türkiye' rezilliği
30 Ağustos 2016 / 04:01 Güncelleme: 30 Ağustos 2016 / 10:00

İngiliz Independent gazetesinin, Rusya'ya ait katliam görüntülerini Türkiye yapmış gibi yayınlamasının ardından gerçek ortaya çıktı.

Türkiye'nin Cerablus'u terör örgütleri DAEŞ ve PYD'den temizlemek için başlattığı 'Fırat Kalkanı' harekatı altıncı gününde devam ediyor. Türkiye'nin ÖSO birliklerini desteklediği ve karadan ilerleyişin de sürdüğü operasyonla ilgili batı medyasının yalan haberler de yeralıyor.

'Türkiye sivil katliamı yapıyor' diye yalan haber servis eden Fransız haber ajansı AFP'nin ardından İngiliz gazetesi Independent da habercilik açısından bir skandala imza attı. Halep'in Maadi bölgesinde Rusya'ya ait savaş uçaklarının yaptığı bombardımanın görüntülerini kullanan Independent, "Türkiye 40 sivili öldürdü" şeklinde bir yalan haberi servis etti. Rusya'nın katliamını Türkiye'ye aitmiş gibi gösteren gazeteye tepki yağdı.

Yayınlanan görüntüler, Suriye sivil kurtarma ekiplerinin youtube kanalında 27 Ağustos Cumartesi günü yayınlanmış. Görüntüler, Rus savaş uçaklarının Maadi kentinde düzenlediği varil bombalı saldırılara ait. Gazete ise bu görüntüleri, 28 Ağustos'ta Türk savaş uçaklarının vurduğu YPG karargahına aitmiş gibi göstermeye çalışmıştı.

 

HÜRRİYET

Siz öbce yaptığınız VAHŞİLİKLERİN hesabını verin...!!!
 // Muhafız
Ey fransız haber ajansı AFP;Sizler önce çoluk,çocuk kadın demeden acımasızca,vahşice katlettiğiniz Cezayir'deki milyonlarca insanların hesabını verin...!!!Bu yaptığınız vahşilikler yetmedi;bir de Myanmar'da Budistlerce milyonlarca Müslüman katledilirken orada bulunan Fransız askerlerinin kılını bile neden kıpırdatmadığının hesabını verin...!!!Siz Fransızlar önce bütün insanlığa bir hiç uğruna acımasızca katlettiğiniz insanların HESABINI VERİN...!!!Yazacaksanız önce bunları YAZIN...!!!...
30 Ağustos 2016 Salı 15:41
SONUÇ
 // CEM
Küfür tek millet...
30 Ağustos 2016 Salı 13:08
Kenardan atış
 // Rasim DUMAN
Batı Kampı'nın TÜRKİYE'ye karşı, "ilân edilmemiş" ve postmodern bir savaş başlattığını çoktanberi söylüyoruz; insâf ve idrâk sâhibi herkes te bunu kabul ediyor. Bu kalleş ve ahlâksız savaşın en büyük veçhelerinden birisi - ve belki de "en önemlisi" , PSİKOLOJİK HAREKÂT ve bu meyânda, "KARA PROPAGANDA"dır. Biz eskiden buna "Beşinci Kol Faaliyetleri" derdik. Tabii, bu "faaliyetlerin" çok başka mâhiyetleri de var, onlar başka mevzû. Batı Medyası, "vâzifesini" yapıyor....
30 Ağustos 2016 Salı 12:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler