YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İncirlik'teki ABD askerlerine kritik uyarı
İncirlik'teki Amerikalı askerlere "sosyal medyayı dikkatli kullanın" uyarısı.
İncirlik'teki ABD askerlerine kritik uyarı
17 Ekim 2014 / 20:18 Güncelleme: 17 Ekim 2014 / 20:20

Adana İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda görevli Amerikalı askerlere, sosyal medyayı dikkatli kullanmaları, terör örgütlerinin bu tür mecralardan istihbarat amaçlı yararlanabileceği uyarısında bulunuldu.

Aski üssünde konuşlu Amerikan Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığı'nın internet sitesinde yer alan uyarıda, özellikle yurt dışında görev yapan askeri personelin sosyal medyayı aileleriyle haberleşmek için sıklıkla kullandığı dile getirildi. Askeri personelin, sosyal paylaşım sitelerini kullanırken daha dikkatli olmaları istenen açıklamada, bazı terör örgütlerinin askeri personel ya da ailelerinin hesapları üzerinden istihbarat çalışması yapmaya çalıştığı yönünde bilgi alındığı ifade edildi.

Açıklamada, şu uyarılara yer verildi:

"Herkesin bilmesini istemediğiniz bilgileri bu tür sitelerden paylaşmayın. Unutmayın, bu siteye koyduğunuz bir bilginin nereye gittiğini bilemezsiniz. Bilgi paylaşırken coğrafi etiketleme yapmayın. Yerinizi belirtecek bilgileri, video ve fotoğrafları paylaşmayın. Şahsi, seyahat bilgilerinizi, programlarınızı paylaşmayın. Tanımadığınız insanların arkadaşlık teklifini kabul etmeyin. Paylaşımlarınızı sadece sizde ekli kişilerin görmesi için gizlilik ayarlarınızı kontrol edin."

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler