YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmamdan çarşaf yasağına destek
Fransa'da, 'kamuya açık alanlarda çarşafın yasaklanması' tartışalarıan ilginç bir destek geldi. Paris'ta imamlık yapan Hassan Chalghoumi çarşaf yasağına destek verdiğini açıkladı...
İmamdan çarşaf yasağına destek
22 Ocak 2010 / 14:01 Güncelleme: 22 Ocak 2010 / 14:01

Fransa'nın başkenti Paris'te imamlık yapan Hassen Chalghoumi, iktidar partisinin, çarşafın kamuya açık yerlerde yasaklanması girişimine destek verdiğini söyledi.

Fransa'da Müslüman ve Museviler arasındaki diyaloğun tesisinde de rol oynayan ve Paris'in kuzey banliyösündeki bir camide imamlık yapan Chalghoumi, çarşaf giymekte ısrar eden kadınlara, Suudi Arabistan veya bunları giyebilecekleri diğer Müslüman ülkelere gitmesi çağrısı yaptı.

Le Parisien gazetesine konuşan imam, "Evet, çarşafın yasa ile yasaklanmasını destekliyorum. 1945 yılından bu yana kadınların oy kullandığı Fransa gibi bir ülkede çarşafa yer yok'' diye konuştu.

Musevilerle kurduğu diyalog yüzünden daha önce ölüm tehditleri alan 36 yaşındaki imam, "yüzü tamamen kapatan çarşafın İslamiyet'te temeli olmadığını" belirterek, "Çarşaf, kadın için bir cezaevidir" dedi.

Tunus kökenli imam, yüzlerini kapatan kadınlara vatandaşlık hakkı verilmemesi önerisine destek verdiğini sözlerine ekledi.

A.A.
 

O İMAMDA LAİK Mİ ACEBA !
 // AHMED
Yarım doktor candan yarım imam dinden edermiş,bizim bu yarım laiklerden ve yarım imamlardan nedir bu çektiklerimiz,kardeşim senin derdin emniyet veya kimlik kontrolü ise çaresi var,yüzünü açar kimliğine bakarsın güvenlik için;bir yere giriyorsa X REY cihazından geçiliyor zaten farketmez. Ha sen çıplak olsun istiyorsan ailene veya kızına öyle ol dersin olur biter,imamsan kimin imamısın hangi dine inanıyorsun bize onuda yazda cevabını verelim....
22 Ocak 2010 16:17
yuh artık!
 // kemal
Çarşafı ben de sevmem ama yasaklansın demek insanlık dışıdır....
22 Ocak 2010 15:47
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler