YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk seri katiller yakalandı
İlk seri katiller yakalandı
15 Kasım 2011 14:22
Lübnan'da son günlerde öldürülen dört taksi şoförünün katili oldukları iddiasıyla 5 Ermeni asıllı Lübnan vatandaşı yakalandı.

Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbel'in açıklamasına göre, Lübnan emniyet yetkilileri bu sabaha karşı Beyrut'un Ermenilerin çoğunlukta yaşadığı Nebaa mahallesinde bir eve baskın yaptı. Baskında George, Aziz, Massis, Maurice ve Michel Tanelian isimli 5 kardeş yakalandı.

Ermeni kökenli Lübnan vatandaşı oldukları belirtilen 5 kişinin, yaklaşık bir ay önce öldürülen iki Lübnan vatandaşıyla ilgili soruşturma sırasında ele geçirilen delillerden hareketle yakalandığı belirtildi.

Beyrut'un Ermeni mahallesi yakınlarındaki bir semtte 14 Ekim'de başlarından vurulmuş iki Lübnanlı'nın cesedi bulunmuştu. Geçen cumartesi günü de biri Lübnanlı asker iki kişinin daha cesetleri yol kenarında bulunmuştu.

Emniyet yetkilileri, ilk olaydan sonra soruşturmayı derinleştirdiklerini ve kardeşlerden birini, ölenlerden birinin cep telefonunu satmak isterken yakaladıklarını ve daha sonra ailenin diğer üyelerine ulaştıklarını açıkladı.

Lübnan İçişleri Bakanı Şerbel, ilk sorgulamalardan sonra elde edilen bilgiye göre, 5 kardeşten ikisinin olayların içinde yer aldığını belirlediklerini belirtti.

Lübnanlı yetkililer, son üç ayda çoğunluğu taksi şoförü olmak üzere 11 kişinin öldürüldüğünü belirterek, yakalanan kişilerin ülkenin ilk seri katilleri olduklarını iddia ettiler.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler