YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk resmi sonuçlar...
Tunus'ta önceki gün yapılan Ulusal Kurucu Meclis seçimlerinin bu akşam açıklanan ilk kısmi sonuçları, Ennahda partisinin önde olduğunu teyit etti.
İlk resmi sonuçlar...
25 Ekim 2011 / 21:28 Güncelleme: 25 Ekim 2011 / 21:49

Seçimleri düzenleyen bağımsız seçim kurulunun (Isie) Genel Sekreteri Ebubekir Betabet, düzenlediği basın toplantısında, sonuçları ellerine geçtikçe yayınlayacaklarını belirterek, oy sayma işleminin zaman aldığını söyledi.

Isie Genel Sekreteri Betabet'in verdiği bilgiye göre, seçimlerin favorisi Ennahda partisi aralarında Sfaks ve Sus kentlerinin bulunduğu 5 seçim bölgesinde 39 sandalyenin 15'ini aldı.

İlk kısmi sonuçlara göre, sol görüşlü Ettakatol 4, İlerici Demokrat Parti (PDP) 2, devrik Devlet Başkanı Zeynel Abidin Bin Ali'nin eski bakanlarından birinin kurduğu Girişim Hareketi, 2, komünistlerin desteklediği Devrim Alternatif 1 ve liberal görüşlü Afek Tounes 1 sandalye kazandı.

Seçim sonuçlarının tamamının yarın öğleden sonra açıklanması bekleniyor.

Bu arada, seçim sonuçlarını protesto eden ve Ennahda hareketi yandaşlarının seçimlerde hile yaptığını savunan protestocu gruplar, sonuçların açıklandığı Isie merkezinin önünde toplanarak gösteri yaptı.

Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu ve sayıları yüzleri bulan protestocular, seçimlerde hile yapıldığını dile getiren pankartlar taşıdı ve bu yönde sloganlar attı. AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler