YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk kez yayınlandı
Ocak ayında Haiti'yi vuran 7.0 şiddetinde depremin hiçbir yerde yayınlanmamış güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.
İlk kez yayınlandı
31 Ağustos 2010 / 12:50 Güncelleme: 31 Ağustos 2010 / 13:06

Ocak ayında dünyanın en fakir ülkelerinden Haiti'yi vuran ve 100 binden fazla kişinin ölümüne neden olan 7.0 şiddetindeki depremin hiçbir yerde yayınlanmamış yeni güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.
Başkent Port Au Prince’deki binaların yarısından fazlasını yıkan depremin şiddetini gösteren görüntüler, izleyenlerin adeta tüylerini diken diken ediyor.

Dükkan ve binaların saniye saniye yıkılmasını gösteren görüntülerdeki en çarpıcı kare ise deprem sırasında halkın nasıl kaçtığının yeraldığı bölümler. Depreme parkta yakalanan bir Haitili dengesini kaybedip yere yığılırken, başka bir görüntüde ise yine bir duvar dibinde bankta oturan Haitililer yıkılan duvarın altında kalmaktan son anda kurtuluyorlar. Depremin şiddetiyle binalar bir yerlebilir olurken, ortaya çıkan manzara İstanbul'da beklenen 7.0 şiddetinden fazla bir depremin yüzde 70'i imar yapısına aykırı olan kentte nasıl bir faciaya yolaçabileceği konusunda çarpıcı bir tablo oluşturuyor.

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler