YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“iki saat uyku, sonra kalkıyorum ve ağlıyorum”
“iki saat uyku, sonra kalkıyorum ve ağlıyorum”
“iki saat uyku, sonra kalkıyorum ve ağlıyorum”
13 Kasım 2008 / 10:43 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Amerika'nın, Obama karşısında kaybeden başkan adayı John McCain, seçimlerden sonra ilk kez konuştu. Eski cumhuriyetçi aday hezimete uğradığı günden beri 'geceleri iki saatte bir uyanıp bebekler gibi ağlıyorum' dedi. NBC televizyon kanalında yayımlanan Jay Leno'nun “The Tonight Show” programına konuk olan McCain,”Tıpkı bir bebek gibi uyuyorum: iki saat uyku, sonra kalkıyorum ve ağlıyorum, sonra yine uyuyorum” diye 'şaka' yaptı.


SABAH GAZETE ALMADIM


Seçim ertesinde yaptığı ilk şeyin ne olduğu sorulması üzerine de, eşi Cindy ile birlikte kahve almaya çıktıklarını, ama gazete almadıklarını söyledi. Hezimetin kendisi ve ailesi için ağır bir darbe olduğunu belirten McCain, “Obama'yı kutluyorum” dedi. McCain, senatörü olduğu Arizona'nın başkanlık seçimlerine 4 talihsiz aday çıkardığını da belirterek, “Arizona, annelerin çocuklarına büyüyünce günün birinde başkan olabileceklerini söylemediği tek Amerikan eyaleti olmalı” esprisini yaptı.


PALİN'İ KUTLUYORUM


Başarısızlığının nedeninin ne olduğunun sorulması üzerine, “Bu bir karakter meselesi” yanıtını veren McCain, kırgın olmadığını da belirterek, “Aday olmak, büyük bir şereftir” diye konuştu. Yardımcı adayı Sarah Palin konusundaki eleştirilerle ilgili olarak da McCain, Palin'in Cumhuriyetçi Parti'yi yönetecek gelecek kuşakların temsilcisi, mükemmel biri olduğunu söyledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler