YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İİT liderlerine çağrı: Kudüs'ü kurtarmanın yolu...
Dünya Müslüman Alimler Birliği, yarın İstanbul'da düzenlenecek İİT olağanüstü zirvesine katılacak liderlere çağrı yaptı.
İİT liderlerine çağrı: Kudüs'ü kurtarmanın yolu...
12 Aralık 2017 / 23:26 Güncelleme: 12 Aralık 2017 / 23:28

Dünya Müslüman Alimler Birliği, yarın İstanbul'da düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) olağanüstü zirvesine katılacak liderlere birlik olma ve Kudüs'ün kurtuluşu için yol haritası belirleme çağrısı yaptı.

Birliğin internet sitesinde yayımlanan mesajda zirveye katılacak liderlere hitaben şu ifadelere yer verildi:

ÜMMETİN SLOGANI 'BİRLİK VE KURTULUŞ'

"Barışçıl projelerin hiçbiri İsrail'i, Kudüs'ü Yahudileştirme çalışmasından alıkoymadı, hatta yerleşim birimleri inşası daha da arttı. Bu nedenle düzenleyeceğiniz zirvenin ve ümmetin sloganı 'birlik ve kurtuluş' olsun. Halihazırda yapılması gereken budur."

Zirvenin zor şartlar altında gerçekleştiğine işaret edilen mesajda, zirvede mevcut krizlerden kurtuluşu sağlayacak stratejik bir plan geliştirilmesi temennisinde bulunuldu.

KUDÜS'Ü KURTARMANIN YOLU...

"Kudüs, peygamberlerin size emanetidir. Ümmetimiz, Kudüs'ü ve işgal altındaki Filistin topraklarını fikir birliğine varmadan ve ülkelerinin konumunu güçlendirmeden kurtaramaz." ifadesine yer verilen mesajda, ABD yönetiminin boykot edilmesi gerektiği vurgulandı.

Birliğin mesajında ayrıca, liderlere, Suriye, Yemen, Libya ve Arakan'daki sorunlara çözüm bulma çağrısı yapıldı.

ABD Başkanı Trump, 6 Aralık'ta Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını ve ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınması talimatı verdiğini açıklamıştı.

yol haritası
 // Vira Bismillah
Bugün İstanbul*da ALLAH izin verirse İİT toplantısı yapılacak. Evet konu Kudüs olabilir ama asıl mesele Kudüs bahane edilerek İslâm dünyasını birleştirmek olmalıdır. ★şunu hep birlikte iyi bilelim eğer İslâm dünyası birleşirse diğer dünya korkudan titrer ve ayağımıza kapanır. Ayrıca İslâm dünyası liderleri (eğer liderler ise) TÜRKİYE ve DÜNYA LİDERİ R. T. ERDOĞAN*nın yarısı veya çeyreği kadar olsalar şu anki sorunlar hemen çözülür.★ NOKTA....
13 Aralık 2017 00:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler