YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhvan'a yönelik gözaltılar sürüyor!
İhvan'a yönelik gözaltılar sürüyor!
09 Ocak 2014 00:24
Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) üyesi olduğu öne sürülen ve şiddet olaylarına karışmakla suçlanan 80 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Terör örgütü İhvan üyesi 53 kişiye ait olduğu tespit edilen molotofkokteylleri, çuvalların içine saklanmış şekilde ele geçirildi. Emniyet güçlerinin uzun takibinin ardından yerleri belirlenen İhvan'a üyelerinin, yol kesme, kamu mallarına zarar verme, toplu taşıma, polis ve vatandaşlara ait araçlara molotofkokteyli atmak gibi eylemlere karıştıkları ortaya çıktı" denildi.

Açıklamada, başkent Kahire'nin doğusundaki Nasr City'de bulunan El-Ezher Üniversitesinde "imtihanların işleyişine engel olmak ve arbede çıkarmak isteyen" İhvan mensubu 27 öğrencinin de gözaltına alındığı kaydedilerek vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden ve kamu mallarına zarar verenlere yönelik gerekli tüm yasal işlemin uygulanacağı belirtildi.

Mısır Bakanlar Kurulu 25 Aralık 2013'te İhvan'ın, ceza kanunun 86'ncı maddesi uyarınca "terör örgütü" ilan edildiğini ve üyeliği belirlenen herkese cezai müeyyide uygulanacağını açıklamıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler