YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhvan 'Kısasa kısas' yöntemine geçiyor
İhvan 'Kısasa kısas' yöntemine geçiyor
02 Şubat 2015 23:19
İhvan'ın Türkiye temsilcisi Abdülgaffar çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mısır'da acı veren bir barış harekatı olduğunun altını çizen Abdülgaffar; “Biz öldürülüyoruz. 19 aydır ‘barış’ diyoruz. Artık yeter ‘kısas’ yöntemine geçiyoruz” dedi.

25 Ocak Devrimi’nin dördüncü yıldönümünde gösteri düzenleyen Mısırlılara, binlerce masumun katili Mısır cuntasının elebaşısı General Abdülfettah El Sisi’nin askerlerince yine ateş açıldı. 28 Mısırlı daha öldürüldü onlarcası da yaralandı. İşte bu son olaylar İhvan Hareketi’nin strateji değiştirmesine yol açacak gibi gözüküyor.

Kısasa kısas siyaseti

İhvan Hareketi'nin Türkiye Temsilcisi Dr. Eşref Abdülgaffar, İhvan’ın strateji değiştireceğinin sinyallerini verdi; olaylara daha fazla seyirci kalmayıp artık ‘kısasa kısas’ siyaseti izleyeceklerini bildirdi.

Herkes tarafını biliyor

Dr. Eşref Abdülgaffar “Mısır'da asker vatanı korumuyor. Görüldü ki bunlar tam manasıyla haindirler.  Artık kim düşman kim dost, herkes kendi tarafını biliyor ve ona göre davranacaktır” şeklinde konuştu.

 
Acı veren barışçı hareket

Bundan böyle ‘barış’ mefhumunu değiştirdiklerini ifade eden sözcü, “Biz buna artık ‘acı veren barışçı hareket’ adını veriyoruz. Karşı tarafa da bir acı tattıracak barışçıl bir hareket olacak yeni bir strateji değişikliği var. Çünkü biz öldürülüyoruz. 19 aydır ‘barış barış’, ‘silmiyye’, ‘silmiyye’ diyoruz. Karşıdakiler bundan bir şey anlamıyor. Artık ‘kısas’ yöntemine ‘dişe diş’ durumuna geçmiş durumdayız. Bu acıyı onlara tattırmamız lazım, çünkü bunlar hain!” şeklinde devam etti.

Zafer halkın olacak

Mısır halkına seslenen Abdülgaffar, “Mısır halkına mesajım şudur; sağlam dursunlar, her türlü fedakârlığa ve bedel ödemeye hazır olsunlar. Ama eninde sonunda zafer Mısırlıların olacaktır.” ifadelerinde bulundu.

Sisi, Arabistan'da darbe ihracına kalkmış

Geçtiğimiz günlerde vefat eden Kral Abdullah'ın yerine Selman Bin Abdülaziz'in gelmesiyle birlikte Suudi yönetiminde Sisi’ye yönelik ciddi bir değişimin yaşanacağını öne süren Abdülgaffar, “Basına yansımadı ama Mısır darbe rejimi 20 bin Mısır askerini Husilere karşı savaşmak için Yemen'e gönderme bahanesiyle bunları Suudi Arabistan'a gönderip yeni krala karşı darbe komplosunda faal bir şekilde kullanmak istedi. Bu iş bu noktaya kadar varmış durumda. Ve bunu Suudiler deşifre etti. Bu, tamamen doğru bilgidir” dedi.

kısasa kısas
 // tuna
bu insanlarında yaşama hakları var.sisiye anladığı dilden konuşmanın zamanı gelmiştir.binlerce insanı katletmiştir.demokrası ve insan hakları havarisi kesilen fravun yandaşları darbeciye arka çıkarak onu cesaretlendirmişler.seçimle gelen insanı da hapse atmış olan sisi ve onun yandaşlarından bunun hesabı neden sorulmasın .Allah bu insanlara yardımcı olsun.yeryüzünde adalat sağlanıncaya kadar.savaşa devam onların en doğal haklarıdır....
02 Şubat 2015 Pazartesi 23:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler