YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İHH'dan Suriye'ye yardım
İHH'dan Suriye'ye yardım
23 Ocak 2014 20:05
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan kampanya kapsamında, Bursa'dan Suriye'ye 6 tır yardım malzemesi gönderildi.

Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan, 6 tır yardımın yola çıkması nedeniyle Merinos Parkı güney kapısı önünde düzenlenen törende yaptığı açıklamada, yardım çalışmalarının şeffaf ve kamuoyuna açık olduğunu belirtti.

Gönderdikleri yardımlar arasında, un, ısınma ihtiyacını karşılayacak odun, kuru gıda, zeytin, battaniye ve giysi olduğunu ifade eden Kaptan, "Yardım  tırlarımızı oradaki kardeşlerimize ulaştırmak üzere gönderiyoruz. Her ne kadar yardımlar engellemeye çalışılsa da zaman birlik, kardeşlik ve oradaki mazlumlara el uzatma zamanıdır. Biz bu bilinçle Bursa İHH olarak bugün 70'inci tırımızı gönderiyoruz ve bu kış 100 yardım tırına ulaşmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Okunan duanın ardından tırlar, Suriye'ye hareket etti.

 

İHA

21:07
 // Rasim DUMAN
Beşşar ESED'den "ustun hizmet" madalyalı "paralel" savcılarımıza buradan ihbar ediyorum, bakın yeni TIR'lar geliyor ; zeytin peynir gibi tehlikeli maddeler taşıyorlarmış. Tiz gorev başına! Hadi iyisiniz gene, ufukta yeni "madalyalar" var......
23 Ocak 2014 21:07
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler