YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İHH Pakistan'da 570 büyükbaş hayvan kesti
İHH Pakistan'da 570 büyükbaş hayvan kesti
09 Ekim 2014 07:41
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Pakistan'da, Kurban Bayramında partner kuruluşu Hubeyb Vakfı ile ortak çalışarak, çoğunluğu Keşmir bölgesinde olmak üzere 570 büyükbaş hayvanın kesimini yaptı.

Bursa ve Sinop'tan gelen 14 kişilik gönüllü ekibi, öncelikle Azat Keşmir bölgesindeki İHH'ya bağlı erkek yetimhanesi ve yine Pencap'ın Sargodha bölgesindeki İHH'ya bağlı kız yetimhanesini ziyaret etti.

Hayber Paktunha Eyaleti'nin Haripur bölgesindeki İHH'nın erkek yetimhanesini de ziyaret eden yardım ekibi, yine aynı eyaletteki Havelian bölgesinde Afgan mülteci kamplarında kurbanlık et dağıtımı yaptı. Daha sonra Pencap eyaletinin güneyindeki Gujranvala, Gujarat, Muzaffargarh ve Multan bölgelerinde geçtiğimiz ay aşırı muson yağışlarının yol açtığı sel felaketinden etkilenen ve halen yaralarını sarmaya çalışan halka, kurbanlık et dağıtımı yapan yardım ekibi, 2010 yılındaki selden etkilenenler için 2011 yılında İHH tarafından yapımı tamamlanan 283 haneye de kurban etleri ulaştırıldı.

Etiketler: ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler