YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhanet şebekesine CIA şemsiyesi
Kanada Göçmenlik Kurumu’nda bulunan bir belgenin CIA’in FETÖ’cüleri koruma altına aldığı ve örgüt üyelerinin değişik ülkelere sığınma taleplerine referans olduğu ortaya çıktı.
İhanet şebekesine CIA şemsiyesi
19 Eylül 2016 / 08:10 Güncelleme: 19 Eylül 2016 / 08:15

Amerika’nın istihbarat teşkilatı CIA’nin 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan FETÖ örgütüne mensup üyelerine sahip çıktığı tespit edildi. 

GÖÇ ETTİLER

Kanada Göçmenlik Kurumu’nda bulunan bir belgede FETÖ-CIA ilişkisi resmen tescillendi. Belgeye göre Rusya’nın tüm kurumlarını kapatması üzerine buradaki örgüt üyelerinin Kanada’ya göçmen olarak sığındığı görülüyor.

CIA FETÖ’YE DÜNYANIN HER YERiNDE KALKAN OLUYOR 

- Sığınma bürosunun hainler için bilgi istediği kurum Kanada’da bile değil!

- Düşünce kuruluşununverdiği bilgilere göre FETÖ’cüler masum gösteriliyor.

BİLGİLER DÜŞÜNCE KURULUŞUNDAN

- IRB’nin bilgilendirme yazısında en dikkat çeken nokta ise Kanada’nın resmi kurumunun ihanet şebekesi üyelerinin hakkındaki tüm bilgilerin ABD’de bulunan The Jamestown Foundation isimli düşünce kuruluşundan almış olduğu yer alıyor. 

 MAĞDUR GÖSTERiLiYORLAR 

Sığınma bürosunun FETÖ’cüler için bilgi istediği kurumun ise Kanada’da yer almadığı belirtildi. Örgüt üyelerinin masum ve mağdur gibi gösterilen bilgiler veren isimlerin başında ise eski CIA Direktörü Michael V. Hayden, eski ABD’li Büyükelçi Matthew Bryza ve birçok ABD’li asker bulunduğu ifade edildi.

MANİPÜLE İFADE

Amestown Foundation adlı düşünce kuruluşunun raporuna göre, FETÖ üyelerinin masum olduğu ve FETÖ’cülerin odaklandığı konuların eğitim, dinler arası ve kültürler arası diyalogdan ibaret olduğu yönünde ifadeler yer alıyor. Jamestown Foundation’in Kanadalı yetkilileri yanıltmaya yönelik verdiği bilgiler arasında FETÖ’nün okullarının Rusya’da “zorla” kapatıldığı ve kendileri hakkındaki tüm yargı kararlarının “siyasi nitelikli kararlar” olduğu gibi manupüle ifadeler içeriyor.

KANADA’YA SIĞINMA HİLESİ

Kanada Göçmenlik Kurumu’nun sitesindeki belgede 2008 yılında Rusya’daki FETÖ’cülerin Kanada’ya göçmen olarak sığınmaya çalıştıkları kaydedildi.

19 Şubat 2015 tarihli belgede, Rusya’dan Kanada’ya göçmen olarak gelmek isteyenler hakkında bilgi istendiği görüldü.

YER AÇMAYA ÇALIŞTILAR

Kanada’daki resmi kurum olan IRB’den örgüt üyelerinin neden Kanada’ya gelmek istedikleri hakkında bilgi talep edildiği bildirildi. Düşünce kuruluşunda yer alan eski CIA Direktörü Michael V. Hayden, ABD’nin Avrasya ve Türkiye uzmanı olan eski ABD’li Büyükelçi Matthew Bryza gibi isimlerin, Rusya’dan kovulan örgüt mensuplarına Kanada’da yer açmaya çalıştığı belirtildi. Söz konusu ABD’li diplomatların FETÖ mensubu üyelerinin Kanada’ya sığınması için Kanada Göçmenlik Bürosu’na yalan bilgiler gönderdikleri de açıkça ortaya çıktı. 

 

AKŞAM

 // diplomatik dil ile çevap verilmeli
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
19 Eylül 2016 15:24
emperyal işbirlikçiler destek veriyor
 // İsimsiz
Kanada bu insanları kabul ederek kendi vatandaşlarının da geleceğini karartacak. siyasi irade bu konuda hesabını veremeyecek durumda. Kaldı ki bu ülke aslında İngiliz genel valisinin atandığı ve siyasi olarak da İngilizlere bağlı bir ülke. Yani bunların bir yerde himaye edeni İngiltere......
19 Eylül 2016 Pazartesi 12:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler