YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdlib'e hava saldırısı: 15 ölü, 30 yaralı
Rus savaş uçağının, İdlib'in Ebu Zuhur beldesinde yerleşim yerine düzenlediği hava saldırısında 15 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.
İdlib'e hava saldırısı: 15 ölü, 30 yaralı
01 Ağustos 2016 / 20:19 Güncelleme: 01 Ağustos 2016 / 20:29

Rus ordusuna ait savaş uçağının, Suriye'nin kuzeyindeki İdlib'te muhaliflerin kontrolündeki Ebu Zuhur beldesinde yerleşim yerine düzenlediği hava saldırısı sonucu 15 kişinin öldüğü, 30 kişinin yaralandığı bildirildi.

Ebu Zuhur beldesindeki sivil savunma yetkililerinden Ahmed Mustafa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rus jetinin İdlib'in güneydoğusunda yönetim karşıtlarının kontrolünde yer alan Ebu Zuhur beldesinde yerleşim yerine art arda 2 kere hava saldırısı düzenlediğini söyledi.

Saldırıda aralarında çocukların da yer aldığı 15 sivilin yaşamını yitirdiğini, 30 kişinin yaralandığını belirten Mustafa, olayda yaralananların beldedeki sahra hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındığını kaydetti.

Mustafa, saldırıda çok sayıda yerleşim yerinde de maddi hasarın meydana geldiğini aktardı.

Rus ordusunun savaş uçakları 30 Eylül'den bu yana İdlib ve çevresinde yönetim karşıtlarının kontrolündeki hastane, pazar yeri ve yerleşim yerleri ile ılımlı muhaliflerin karargahlarını hedef alıyor.

İslam ordusu
 // Mutlu Çelikoğlu
Gösterişli bir tatbikattan ötesi gelmedi halen. Bunun sorumlusu kim, ne yapmalı,ne etmeli? ABD' ye danışmadan,sormadan harekete geçemiyor mu bu ordu ?Korkaklıktan mı, basiretsizlikten mi müdahale edilmiyor? ...
01 Ağustos 2016 Pazartesi 21:21
İslam ordusu
 // Mutlu Çelikoğlu
Müslümanlar katlediliyor.Türkiye'nin de dahil olduğu ve "Bu Muhammed'in ordusudur" denen İslam ordusu müdahale için daha ne bekliyor? Hz. Muhammed'in ordusu, müslümanlar katledilirken böyle seyredermiydi!...
01 Ağustos 2016 Pazartesi 21:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler