YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçişleri Bakanı'na şok saldırı
İçişleri Bakanı'na şok saldırı
09 Ekim 2011 15:06
Mali kriz nedeniyle kemer sıkma politikaları uygulayan Yunanistan'da İçişleri Bakanı, sinema salonunda öğrencilerin yoğurtlu saldırısına maruz kaldı.

Yunanistan'da, mali kriz nedeniyle ülkenin içinde bulunduğu durumdan politikacıları sorumlu tutan Yunan halkının hükümet yetkililerine karşı olan tepkileri her geçen gün artarken, İçişleri Bakanı Haris Kastanidis'in yoğurtlu saldırıya uğradığı bildirildi.

Yunan medyası, Selanik'te, Kastanidis'in sinemaya gittiğini haber alan 100 kadar öğrencinin ellerinde pankartlarla sinema salonunu basarak Yunanlı bakana yoğurt kaseleri attığını ve sözlü saldırıda bulunduğunu duyurdu.

Öğrencilerin saldırılarının salondaki ışıkların söndürülmesinden sonra da devam etmesi üzerine, Kastanidis'in eşiyle birlikte geldiği sinemadan ayrıldığı belirtildi.

Yunanistan'da daha önce de Başbakan Yardımcısı Theodoros Pangalos akşam yemeği için gittiği bir tavernada yoğurtlu saldırıya uğramıştı. Girit Adası'nda bir atletizm etkinliğine katılan Vatandaşı Koruma Bakanı Yardımcısı Manolis Othonos'a ise yumurta atılmıştı. Aralarında PASOK eski bakanlarından Yannos Papandoniyu ve milletvekili ünlü sanatçı Angela Gereku'nın da bulunduğu çok sayıda PASOK milletvekili de katıldıkları çeşitli etkinliklerde halkın aleyhte tezahüratları nedeniyle etkinlikleri polis koruması altında terk etmek zorunda kalmışlardı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler