YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İbadi'den yeni küstahlık: Türkiye'yi uyarıyorum
İbadi'den yeni küstahlık: Türkiye'yi uyarıyorum
18 Ekim 2016 07:09
Irak Başbakanı Haydar El İbadi "Türklerin, Irak'a yönelik tutumları ve özellikle olayları tırmandırması konusunda iyimser değilim. Irak'ın egemenliğini ihlal etmeleri konusunda da ileri gitmemeleri için uyarıyoruz" dedi.

Irak Başbakanı Haydar El İbadi, Bağdat'taki yabancı misyon ve Büyükelçileri ile görüştü. Görüşmede, Türkiye hakkında konuştu.

İbadi, "Türklerin, Irak'a yönelik tutumları ve özellikle olayları tırmandırması konusunda iyimser değilim. Irak'ın egemenliğini ihlal etmeleri konusunda da ileri gitmemeleri için uyarıyoruz" dedi.

ASKERLERİNİ DERHAL ÇEKSİNLER

İbadi; 'Türkiye iç sorunlarını dışarıya taşımak için Saddam Hüseyin'in politikasını benimsemiştir. Türk askerinin Irak topraklarında bulunmasına resmi olarak izin vermedik.

Irak'ın egemenliğine saygı göstermelerini ve ülkenin kuzeyinden askerlerini derhal çekmesini talep ettik. Türk askerlerinin bölgede kalması, iki ülkenin tarihi ilişkilerine zarar verecektir" dedi.

DHA

ÇAKAL
 // METİN2735
VAY SENİ ÇAKAL SENİ.KÖPEK YİNE HAVLAMAYA BAŞLAMIŞ....
18 Ekim 2016 Salı 10:09
 // Efe
Senin kimin köpeği olduğunu biliyoruz haddini bil...seni Musul a gömeriz Amerikan yaltakçısı...
18 Ekim 2016 07:46
 // Mustafa
Abd, dabık' ı kuryarmamıza sevmiyormuş, ama intikamını almak için ibadi yi kullanıyor. Bizi engellenemeyen abd İkili seçeneğe mecbur etmeye çalışıyor. Ya Suriye den çık, ya Irak tan çık. Suriye de siyasi irade zayıf olunca o konuda biza birşey diyemiyor. Ancak ırakta kukla konuşturuyor....
18 Ekim 2016 07:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler